17 מרץ 2016
מרץ 17, 2016

שיפוץ חדר האמבטיה

שיפוץ הבית בכלל ושיפוץ חדר האמבטיה בכלל יכול להיות תהליך ומאתגר שסיפוק רב בידו ובסיומו. יש משהו מרגש במיוחד במצב הנוכחי ובבחירה לשנות מן היסוד את העיצוב הקיימים באמצעות החלפת כל (או רוב) האלמנטים המהווים את העיצוב כפי שהוא כיום. למרות שחדר האמבטיה עלול להיחשב ככזה שאין בו הרבה מה לשנות או לשפץ הרי שההיפך הוא הנכון וישנם לא מעט אלמנטים עיצוביים בחדר האמבטיה – ריצוף גרניט פורצלן, ברז לכיור או לאמבטיה, האמבטיה עצמו, הכיור ואריחי קרמיקה על הקירות.

בחירה של ברז אינטרפוץ, למשל, יכולה להעסיק את המשפצים למשך זמן ארוך והם עלולים למצוא את עצמם מבולבלים מאד מהמבחר העצום והמגוון הרחב. עד שלא מגיעים לשלב של שיפוץ חדר האמבטיה או החלפת מקלחון קיים בבית – לא יודעים שגם לאינטרפוץ צריך להקדיש לא מעט תשומת לב. ישנם אינטרפוצים בעיצובים שונים, בעלי ידית אחת או שתיים, כאלה המתחברים לצינור או לראש מקלחת קבוע הממוקם בקיר מעליהם ועוד. גם בתחום האינטרפוצים ניתן לתת ביטוי לעיצוב או לצבע שהלקוח מעוניין שיהיה בברז.

מדוע כדאי לבחור ריצוף גרניט פורצלן?

אריחי גרניט פורצלן הם הנפוצים והמבוקשים ביותר בארץ וניתן להשיג כאלה המיוצרים בישראל או כאלה המיובאים מחוץ לארץ. הם נחשבים לאריחים באיכות מעולה ובעלי גימור מושלם. על מנת להתאים לכל עבודת שיפוץ או בנייה ניתן להשיג אותם במגוון מידו וגדלים וכמובן גם במבחר עצום של צבעים, דגמים או דוגמאות. האריחים הנפוצים ביותר בארץ ואלה שיש בהם את השימוש הרב ביותר הם אלה שבמידה 60*60 ס"מ. הסוגים השונים של אריחי ריצוף גרניט פורצלן נבדלים זה מזה בסוג הגימור שלהם.

מה עוד חשוב לדעת אודות שיפוץ חדר האמבטיה?

מכיוון שחדר האמבטיה הוא חדר מיוחד במינו – חדר שיש בו תנאי לחות וטמפרטורה שונים משאר אזורי הבית, הרי שאריחי קרמיקה או אריחים של ריצוף גרניט פורצלן עשויים להתאים להתקנה גם על הרצפה וגם כאריחים המתאימים להתקנה על קירות החדר עצמו. אריחי קרמיקה דרושים וחשובים מאד לכל חדר אמבטיה בשל הלחות הגבוהה השוררת בחדר זה, העלולה לחדור אל הקירות וליצור עובד. אריחי הקרמיקה מעבים את המים ולא מאפשרים את ספיגתם אל תוך הקיר פנימה.

כדאי להקדיש תשומת לב לא מעטה לשיפוץ חדר האמבטיה ולא לחסוך במשאבים לשם כך. במידת הצורך מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע מהתחום כדי שהוא יידע לכוון את המשפץ ויתרום לו מהידע והניסיון שלו וכך לבטח יתקבל השיפוץ שיהיה מתאים מכל הבחינות. במידה וישנה תחושה שאין מספיק ידע או הבנה כדאי להתייעץ עם נציג בנקודת המכירה שיוכל לסייע בהגדרת הצרכים והדרישות מחדר האמבטיה החדש וכך יאמר בדיוק למה לשים לב ומה לא מתאים.