שיפוץ נכון של חדר האמבטיה יכול לבצע מהפך סגנוני שחורג מתחומי חדר חשוב זה. מרבית האנשים מתחילים את שגרת יומם בחדר האמבטיה ולא יהיה זה מוגזם לומר שעיצוב נכון ישפיע מאוד על תחושת הרגיעה והרווחה שחשובים כל כך ליום נעים ומהנה יותר.

בשורות הבאות נתמקד בדברים שחשוב כל כך לבדוק אותם לפני שמחליטים לשפץ את חדר האמבטיה. בין היתר נראה עד כמה חשוב להקפיד על בחירת ברזים לאמבטיה, מדוע כדאי לשלב בין עיצוב נכון לבין שימושיות ומעשיות, איך בוחרים נכון את קבלן השיפוצים ועוד.

שילוב של עיצוב ופרקטיקה

לא חסרים פרמטרים שמצריכים התייחסות נכונה לפני שיפוץ חדר האמבטיה. בין היתר צריך לבחור נכון את הקרמיקה והאריחים, את הריצוף, את הכלים הסניטריים. חשוב כמובן להתייחס לא רק לברזים של הכיור אלא גם לברזי האמבטיה ולמוטות תואמים וחשוב מאוד לבחור נכון גם בארונית שירות תואמת.

הכלל המנחה שאנו ממליצים עליו הוא לא לשכוח את השילוב החשוב של נוחות, עיצוב ופרקטיות. ברזים, למשל, שמסוגלים ליצור מראה אסתטי יפה ונעים לעין צריכים להיות גם מודרניים וגם נוחים לשימוש, גם מעוצבים נכון לפי הטעם האישי וגם בעלי זרימה שמתאימה לעיצוב הכולל של החדר. כאשר הברזים והכיור, האריחים, הארון והמדפים, המקלחון וכל היתר נוחים לשימוש וגם יפים מתקבל שילוב מנצח בעל הרמוניה מיוחדת.

דיוק בסגנון

שלא כמו בעבר, ניתן כיום לעצב ולשפץ את חדר האמבטיה עם סגנון מדויק, בלי פשרות. מגוון הצבעים של האריחים, אפשרויות של כיורים ומשטחי שיש לאמבט, אמבטיות ומקלחונים – את הכל ניתן למצוא בכל כך הרבה דגמים שניתן בהחלט למצוא שילובים מתאימים בדיוק ולא בערך.

אם נתמקד בברזים, למשל, הרי שיש כיום אפשרות לבחור דגמים מגוונים ביותר שנותנים ערך מוסף מעבר לנוחות. בין היתר ניתן למצוא:

  • ברזים בגדלים שונים כך שניתן להתאים אותם גם לחדרי אמבטיה גדולים וגם לחללים מצומצמים.
  • ברזים בקווים ישרים וייחודיים, שנותנים מראה יוצא דופן שלא היה אפשרי בעבר.
  • פתרונות מעוגלים, בעלי ידיות מיוחדות, סוללות נשלפות עם גמישות מרבית ועוד.

בחירת קבלן ויוצאים לדרך

מלבד הבחירה בכלים סניטריים, ברזים ואריחים תואמים במסגרת תקציב נתון חשוב לשים לב לבחירה נכונה בקבלן השיפוצים. תמיד עדיף לבחור איש מקצוע עתיר ניסיון עם המלצות ויכולת להראות פרויקטים קודמים. חשוב גם לסכם על חוזה עבודה מפורט שבו יהיו כתובים לוחות זמנים מדויקים וכל כל פרט שנכלל (או לא נכלל) בעבודה.