17 פבר 2019
פברואר 17, 2019

כיור ומטבח

כולם משתמשים בכיורים וברזים ואילו לא מחליפים אותם לעיתים קרובות מהסיבה שמדובר לרוב במוצרים אמידים ואמינים. בעבר עיצובי הברזים היה מצומצם ובנוסף, הטכנולוגיה הייתה פחות מתקדמת והיום ניתן למצוא ברזים חשמליים וברזים בעיצובים מרהיבים ומיוחדים המתאימים לכל סגנון עיצובי למטבח שתבחרו. את הכיורים נחליף בעיקר בעת ביצוע שיפוץ למטבח או קניה של מטבח חדש. סגנון עיצוב מטבח שנהיה נפוץ בשנים האחרונות ולא בכדי הינו עיצוב מטבח כפרי אמיתי. כאשר נעצב את המטבח בסגנון כפרי, נעשה זאת נרצה שכיור המטבח ובמיוחד הברז בו נעשה שימוש כה תכוף ישקף ויתאים לעיצוב המטבח בו בחרנו הלא הוא עיצוב מטבח כפרי.

ברז למטבח המתאים לעיצוב כפרי

מטבחים כפריים מתאפיינים לרוב בשילוב של עץ ועבודות יד. בניגוד לדעה הרווחת, היום ניתן להתקין מטבחים כפריים הנראים יוקרתיים ביותר גם במחירים זולים. כאשר מדובר במטבח כפרי העשוי עץ ועבודות יד, ייתכן ויהיה קצת מאתגר להתאים את ברזי הכיור שהרי הינו מוצר יחסית מודרני לסגנון המטבח הכפרי. אחד מסגנונות הברזים הנפוצים במטבחים כפריים הינם ברזי וינטאג'. ברזי וינטאג' אינם מתפקדים כמו ברזים של פעם אלא רק נראים כאלו בגימור ובצבעים שלהם. למעשה, מהסיבה שמטבחים כפריים הינם מודרניים ומתאימים במיוחד למשפחות שאוהבות לבשל, ניתן להתאים את הברזים בצורה כזו שניתן יהיה למלא את הסירים שעל הכיריים (במידה והינם בקרבת מקום) מבלי להכניס את הסירים לכיור. ייתכן ותרצו לבחור בברזי כיור המטבח בברזים בעלי מנגנון עם שתי ידיות, אחת למים חמים ואחת למים קרים. במידה ותרצו לבחור בידית אחת למים החמים והקרים (ולוותר על הגימור בצורת הפרחים לידיות) עדיין ניתן להשיג ברזים מעוצבים למטבחים כפריים על ידי גימור צבע וצורת המתכת של הברז.

סגנונות הברזים

כאשר רוצים להשיג עיצוב של מטבח כפרי אמיתי, יש לשים דגש רב על הצבעים. ברזי המטבח הכפרי נפוצים בעיקר בצבעי נחושת או מתכת אך ניתן לבחור גם בצבע זהוב ועוד. כל זאת יש לעשות ביחד עם התאמה לצבעי המטבח האחרים מלבד העץ וגם לצבעי העץ המוגמר. בהקשר של פרקטית הברז, במידה והנכם עושים שימוש נרחב בברז המטבח, לא יהיה לכם נוח לבחור בברז בעל שתי ידיות משום שהדבר דורש פעולות נוספות בשגרה, על כן ניתן לוותר על אלמנט זה מבלי להפסיד את האלמנט הכפרי על ידי הדגשת גימורו ואף בחירה בברז בעל ידית אחת אך שנראה כידית עתיקה בצד הברז. מכיוון שבמטבח הכפרי המודרני יש מכשירי חשמל מתקדמים רבים, אין סיבה ממשית להימנע מברזים מתקדמים כמו ברזים נשלפים וכדומה. בנוסף, רבים בוחרים בברזים גבוהים כמתאימים לברז מטבח בסגנון כפרי על מנת לאפשר תפעול קליל של עבודות המטבח השונות כמו מילוי סירים שטיפת כלים ועוד.