לרוב כשאנחנו רואים כי המים עולים על גדותיהם בכיור, אנו מיד נרתמים להביא את הפומפה הקלאסית ומנסים בכל כוחנו להוציא את "המפגע" שממרר את חיינו וגורם לסתימה העיקשת. לא עזר? מיד הדחף הראשוני שלנו אומר לנו כי אין כל מנוס מלהזמין איש מקצוע שיבדוק את הצנרת לעומקה ויפתור לנו את הבעיה. אך רגע לפני שאתם שולפים את הארנק וממהרים להוציא סכום לא מבוטל, כאן ריכזנו מספר טיפים מקצועיים שיעזרו לכם בעת צרה! לגזור ולשמור.

מהרו אל הקומקום!

אם אתם מחפשים חומר לפתיחת סתימות שלא מצריך מכם לגשת מיד אל הסופר הקרוב, אז הרי שמים רותחים לעתים יכולים לפתור את כל הבעיה. מלאו את הקומקום בכמות מכובדת של מים, אתם תזדקקו להם ולאחר שהקומקום רתח, שפכו מעט מים רותחים, כל פעם רבע מכמות המים שבקומקום אל תוך חור הניקוז. המתינו מספר שניות ושפכו עוד רבע וכן הלאה.

לעתים קרובות הכיור נסתם בשל הצטברותו של חומר שומני הקיים על כלי האוכל. שימוש במים רותחים מסייע להמיס את השומן ולפתוח את הסתימה.

לא עזר? נסו את התערובת הבאה

עדיין לא הצלחתם לפתור את הבעיה? רגע! לפני שאתם קופצים אל הסופר הקרוב מומלץ שתנסו לשלב במערכה גם פותח סתימות שמבוסס על רכיבים המצויים בכל בית בישראל. זהו בעצם חיזוק למים הרותחים שהזכרנו בשלב א' רק שכאן כל שעליכם לעשות הוא למהול בהם גם מעט סודה לשתייה וחומץ. אם נלך על כמויות מדודות אז הרי שמומלץ לשלב כרבע כוס סודה לשתייה ורבע כוס חומץ. השתמשו באותה הטכניקה שהוזכרה לעיל כדי לשחרר את הסתימה.

בלון לפתיחת סתימות – התותחים הכבדים

אנחנו באמת לא רוצים שתקראו סתם לאיש מקצוע ותוציאו כסף שלא לצורך, לכן כאן צירפנו אמצעי שצריך לרכוש, אך הוא בהחלט יכול לשמש כהשקעה לטווח ארוך. בחנויות שונות למוצרי בית ומשרד, תוכלו למצוא בלון לפתיחת סתימות שהוא מעין אקדח היורה לחץ אוויר אל תוך הצנרת. מדובר בפיתוח חדש יחסית הידוע בתור פותח סתימות בקלות וביעילות והוא מאפשר לדחוף את הלכלוך הדחוס שהצטבר, לפרקו ולאפשר לו לזרום בצנרת אל תוך הביוב.

מנעו את הסתימה מבעוד מועד

אל תדאגו לא נספר לחברים, אבל סתימות רבות נובעות לרוב מהרגלי ניקיון לקויים בכיור. לפני שתנסו שיטות עם פותח סתימות כזה או אחר, נסו להימנע מן הסיטואציה מלכתחילה. האם אתם נוהגים לשטוף את המזון במורד הכיור? האם כשאתם פותחים פחית טונה אתם שופכים את השמן לשקית ומשם לפח? נסו להימנע ככל הניתן משטיפת מזון – מה שנשאר והוחלט שייזרק, שימצא את מקומו בפח האשפה.

רק כאשר נוכחתם לגלות כי כל האמצעים לא עובדים, אז יש לפנות לאיש מקצוע כשאנו סמוכים ובטוחים בנחיצותו.