אין ספק שאחד הפריטים המרכזיים והחשובים ביותר בחדר הרחצה שלנו זו האסלה. במידה ואתם מעוניינים להחליף או לרכוש אסלה חדשה, רצוי שתהיו מודעים לכל החלופות המוצעות בשוק ותבצעו מחקר קליל שבאמצעותו תגיעו לבחירה הנכונה ביותר.

לצורך העניין, אסלה תלויה נהפכה למצרך מבוקש ופופולארי בקרב אנשים רבים וזאת בעקבות העיצוב המודרני ואופן התחזוקה הנוח. מעבר לכך התקנת אסלה סמויה בביתכם מהווה סמל סטטוס מסוים אך עם זאת מדובר על השקעה שכדאי להיות מודעים ליתרונותיה וחסרונותיה באופן פרטני.

על מה מדובר בעצם?

אסלה מסוג זה נתלית באופן כזה שאינו מייצר מגע עם משטח הרצפה ומיכל ההדחה יהיה מותקן באופן סמוי בקיר עצמו, כתוצאה מכך, לחצני ההדחה הם הפריטים היחידים שיבלטו ויהיו גלויים לעיננו.

גובה התלייה של האסלה עצמה מגוון וניתן לשיקולכם ולטעמכם האישי, עם זאת, ישנו גובה מומלץ שעומד על 25 ס"מ ממשטח הרצפה ומעניק גובה כולל של חצי מטר שמהווה כגובה האופטימלי לישיבה על אסלה.

האסלה מייצגת עיצוב מתקדם ומתוחכם ובעיקר מדגישה את הפן המינימליסטי והאסתטי שניתן לייצר בחדר הרחצה בעת התקנתה. בנוסף, התחושה מרווחת יותר ומאפשרת לנקות את החדר באופן קל ופשוט מפני שתוכלו לגרוף מים בנוחות מתחת לאסלה ולנקות את הרצפות שבהן בדרך כלל מצטברים מים.

מה כולל תהליך ההתקנה?

ראשית, בכדי להתקין אסלה מסוג זה, תאלצו לשכור את שירותיו של איש מקצוע מפני שתהליך ההרכבה מהווה כמשימה לא פשוטה בכלל. בעיצומו של התהליך יש לעקור את האסלה הקיימת, לשבור את הקיר הקיים ולשפץ אותו מחדש יחד עם המרצפות שמונחות תחתיו.

מפני שמדובר על השקעה די גדולה, ישנם מספר פרמטרים שמומלץ וכדאי לשים לב אליהם:

·         בטיחות – אסלות סמויות בטיחותיות נושאות עמן בדיקה על ידי מכון התקנים הישראלי שאכן מאשר כי המוצר בטיחותי לשימוש ונותן לכם אינדיקציה על טיב חלקיו.

·         בחירת מותג איכותי – מפני שחלקיה של האסלה יקרים להחלפה ואינכם מעוניינים לבצע זאת בתדירות גבוהה, רצוי ומומלץ לבחור מותג שיעמוד בפני חומרי הניקוי השונים ובפגעי הזמן.

·         עיצוב – הסגנון העיצובי של האסלות הללו מייצג באופן חד משמעי העולם המודרני. כדאי לבחור אסלה שאכן מתאימה לחדר הרחצה ובאופן כללי משדרת על אותו הקו העיצובי הכללי של הבית. עם זאת, ככל שהמחיר מתייקר על פי עיצוב האסלה, כך גם מחירם של חלקי החילוף שיגיעו בבוא הזמן יהיה בהתאם.

אז אם גם אתם מעוניינים להחליף את האסלה בחדר הרחצה שלכם ואתם וליבכם חושק בעיצוב מתקדם וחדשני, האסלה התלויה מהווה כאופציה האידיאלית עבורכם. חשוב לדעת מראש מהי המסגרת התקציבית שכן מחירי האסלות מסוג זה מתחילים ב1,000 ₪ ומעלה וגם להתכונן להליך שייקח מעט זמן וידרוש שיפוץ קטן בקירות וברצפות חדר הרחצה.