22 מרץ 2015
מרץ 22, 2015

ברז אינטרפוץ ויתרונותיו

ברז אינטרפוץ

הפיתוחים הרבים בתחום הברזים והאינסטלציה הולידו לא מעט פתרונות יעילים, המספקים מענה מצוין לרבים ומעוצבים גם בסגנונות רבים, אותם ניתן לשלב בכל חדר רחצה ליצירת אווירה מיוחדת ומראה מסוגנן.

ברז מסוג אינטרפוץ נחשב לפופולרי מאוד בשנים האחרונות ואפשר למצוא אותו בבתים רבים. מה הוא מציע ובמה הוא שונה מסוגי ברזים אחרים? מהם יתרונותיו וכיצד משתמשים בו? על כך ועוד, במאמר הבא.

כמה מילים בקצרה על ברז אינטרפוץ

כשמדברים על אינטרפוץ מתכוונים לברז, הכולל מנגנון מיוחד המאפשר למשתמשים בו, על ידי הזזת הידית שבו, ליהנות ממים חמים, ממים קרים או ממים פושרים בהתאם להחלטתם.

ברז אינטרפוץ כולל ידית, שאותה מזיזים בהתאם לצורך, ידית המתחברת אל מערכת הברז עצמו ואל הצנרת שנמצאת מאחורי הקיר.

מנגנון הברז, העשוי מפלסטיק, הינו זה המחבר בין הצנרת עצמה לבין ידית הברז.

יתרונות האינטרפוץ

לאינטרפוץ יש יתרונות רבים ולא בכדי נחשב לפופולרי מאוד. ראשית מדובר בברז אסתטי מאוד. המנגנון העיקרי של ברז זה נמצא מאחורי הקיר, ורק ידית הברז גלויה לעין. מי שמעוניין בחדר רחצה או חדר שירותים נקי מאלמנטים מתכתיים ואלמנטים ויזואליים אחרים, ברז כזה מהווה פתרון מצוין עבורו. שנית, הוא מאפשר שליטה מלאה על טמפרטורת המים, אותה ניתן לווסת בקלות רבה מאוד.

אין צורך להפעיל לחץ או כוח רב כדי להזיז את הידית וניתן לבחור במהירות את המינון הנכון שמשלב בין מים חמים למים קרים. למרות שמדובר בברז שהתקנתו תהיה יקרה יותר, בהשוואה לברז רגיל, הרי שבמקרה זה מדובר בהשקעה משתלמת מאוד, שכן זהו ברז איכותי, המחזיק מעמד שנים רבות.

ברז אינטרפוץ

מה השימושים של ברז אינטרפוץ

ברז מסוג זה מתאים למקלחת, הוא מתאים לרחצה כשמחובר אליו ראש טוש, היוצא ממקום אחר בקיר, הוא מתאים לשטיפת ידיים או אפילו כחלק מהבידה, שליד אסלת השירותים. השימוש העיקרי שלו הוא בדרך כלל במקלחת עצמה, כדי לבחור את טמפרטורת המים המתאימה. אולם, בשל יתרונותיו הרבים של האינטרפוץ, ניתן, כאמור, למצוא אותו במסגרת שימושים נוספים, המאפשרים גם הם לבחור את המינון הנדרש שבין המים החמים והמים הקרים.

על סוגי העיצובים הקיימים כיום של ברז אינטרפוץ

לאינטרפוץ יש מספר עיצובים שונים, וניתן לשלב אותו בכל מקום ולצד אלמנטים עיצוביים אחרים. אפשר למצוא אותו בגדלים שונים, חלקם בולטים מאוד ואחרים פחות. הוא יכול להגיע בסגנון פשוט בעיצובו או בסגנון מושקע יותר.

ישנם ברזים המוצעים בגוונים של זהב וישנם כאלה שמגיעים בצבע כסף אפרפר. האפשרויות הן רבות אם כי מרבית הבוחרים לשלב אותו מעדיפים דווקא לבחור באפשרות המוכרת יותר, הפופולרית יותר.

במקרים מסוימים, משלבים בין כמה סוגי עיצובים שונים, וגם כמה סוגים של אינטרפוצים. למשל, ברז אינטרפוץ היוצא מהקיר בחלקה המרכזי שלו וברז אינטרפוץ ריצפתי.

אפשר למצוא כיום בשוק שני סוגים עיקריים של אינטרפוץ: 3 ו – 4. אינטרפוץ 3 כולל שלושה פתחים סך הכל: שתי כניסות של מים חמים וקרים וכניסה אחת המיועדת לראש המקלחת. אינטרפוץ 4 כולל ארבעה פתחים ומציע שתי כניסות של מים חמים וקרים, יציאה שלישית לראש המקלחת ויציאה רביעית לברז דלי. בחירת סוג האינטרפוץ נעשית בהתאם לצורך ובהתאם לתנאים שבמקום.

למעבר לקטגוריית מוצרי מערכות תרמוסטטיות ואינטרפוצים, לחצו כאן.