27 אוק 2015
אוקטובר 27, 2015

ברזי אינטרפוץ לעומת ברזים אחרים

ברז הוא מוצר פונקציונלי הנמצא בכל בית, ותפקידו להעביר ביעילות את המים הזורמים במערכות האינסטלציה לתוך הבית. לאורך השנים חלו שינויים רבים בברזים ושלל עיצובים מרהיבים החלו להופיע בחנויות המתמחות בתחום. אם בעבר היו ברזים אביזר יוקרה המותקן רק בבתים של מלכים ועשירים, הרי כיום הברז הוא מוצר טריוויאלי בכל בית מודרני. הברזים לבית מגיעים במגוון רחב של עיצובים, גדלים ומחירים, וברמות גימור שונות.

רוב הברזים בארץ וברחבי העולם הם מסוג מיקסר, כלומר, המים החמים והקרים מתערבבים יחד לפני יציאתם לשימוש. ישנם שלושה סוגי ברזים עיקריים – פרח, סוללה, אינטרפוץ. עם זאת, כדאי לדעת כי לברזי אינטרפוץ, הנחשבים לפופולאריים ביותר, יש כמה יתרונות לעומת ברזים אחרים הקיימים בשוק, כיוון שהם נוחים יותר לתפעול, מתאימים למגוון שימושים, לרבות מקלחות וכיורים, והתקנתם אינה דורשת עבודות הכנה מוקדמות ויקרות של מערכות האינסטלציה בבית.

אינטרפוץ- מתחת לטיח

ברזי אינטרפוץ מותקנים לרוב בקיר של המקלחת וכוללים ידית אחת בלבד לתפעול. מקור השם אינטרפוץ בשפה הגרמנית- Unter Putz (מתחת לטיח), כלומר המנגנון של הברז מותקן בקיר ואינו חשוף לעין. לברז יש שתי כניסות, למים חמים ולמים קרים, ומספר יציאות לפי בחירה, לאמבטיה, לראש המקלחון, לחיבור לזרמי מסז' ועוד. לכן, ברזי אינטרפוץ נחשבים לפתרון האיכותי והמשתלם ביותר כיוון שניתן לחבר אותם למספר ראשים ולשימוש עם מזלף או ראש מקלחת.

ברזי פרח וברזי סוללה הנחשבים אף הם לפופולאריים, לרוב יקרים יותר מברזי אינטרפוץ והם מחייבים עבודת תשתית מורכבת יותר במערכת האינסטלציה. לברז מיקסר בתצורת פרח יש ידית הפעלה אחת שיש להניע על מנת לבחור בשילוב של המים החמים והקרים, ולברז סוללה יש שתי ידיות הפעלה, ידית אחת למים קרים והידית השנייה למים החמים.

התפעול של ברזי אינטרפוץ נחשב לפשוט ונוח יותר כיוון שבאמצעות ידית הפעלה אחת ניתן לבחור בין פתיחת וסגירת המים באמצעות הנעה של הידית מעלה או מטה, ובחירת הטמפרטורה של המים באמצעות הנעת הידית ימינה ושמאלה, כאשר לרוב תנועה ימינה מזרימה מים קרים, תנועה שמאלה מיועדת למים חמים ומיקום באמצע מזרים מים פושרים.

מנגנון ההפעלה של ברזי אינטרפוץ קל ונוח להתקנה ולתחזוקה, וניתן לבחור מבין שלל עיצובים מרהיבים המתאימים לכל מקלחת ולכל בית בעולם המערבי. כדאי לדעת כי ניתן לרכוש ברזי אינטרפוץ 3 way או 4 way, כאשר ברז 4 way כולל פתחים לשתי נקודות יציאה, ולכן מהווה את הפתרון המושלם למקלחות.