25 אפר 2016
אפריל 25, 2016

בוחרים ארונות אמבטיה חדשים

עיצוב הבית הוא פרויקט רגיש וחשוב מאין כמותו, שהרי העיצוב שבו תבחרו ילווה אתכם למשך תקופה ארוכה, ואלא אם כן יש לכם תקציב בלתי מוגבל, האפשרות של ניסוי וטעייה לרוב איננה באה בחשבון. בתוך הפרויקט הגדול הזה ישנו חדר אחד שבו חשוב להשקיע תשומת לב רבה, שהרי מעבר לעיצוב הכללי נדרשת גם מחשבה על נושאים כמו תחזוקה והיגיינה אישית, והנושא הזה הוא עיצוב ארונות אמבטיה. בכל הקשור לתכנון הארונות מוטב להפנות את תשומת הלב בעיקר לשילוב שבין נוחות לאסתטיקה, ולזכור שארונות אמבטיה צריכים לשדר מצד אחד חום, נועם, יוקרה ואסתטיקה, ומצד שני נוחות מרבית ופונקציונליות ככל האפשר. זה אולי נשמע לכם מעט מאתגר, אבל בדיוק בשביל זה אנחנו כאן, והנה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור נכון ולקבל החלטה טובה.

 

מכינים את הקרקע עבור ארונות אמבטיה חדשים

עוד לפני שאתם פותחים קטלוגים מודפסים או אלקטרוניים וטרם צאתכם לשטח כדי לראות בעצמכם את מגוון העיצובים והדגמים, הכינו את עצמכם ודעו לא רק מה העיצוב המועדף עליכם, אלא גם מה התשתית הקיימת כיום בחדר האמבטיה שלכם. ארונות אמבטיה צריכים להיות מותקנים באופן אשר מותאם עם הצנרת הקיימת כדי שלא יפגעו בה וכדי לאפשר חיבור בין הצנרת לבין הכיור. לאחר שתדעו היכן צפוי הארון להיות ממוקם תוכלו לבדוק נושאים נוספים הקשורים בעיקר לגודל. כלומר, תוכלו לדעת באופן מדויק יותר מה הרוחב הרצוי, מה הגובה, ומה העומק. נסו להיות מדויקים ככל האפשר וחשבו על התוצאה הסופית. כך, כשאתם מודדים את עומק הארון הרצוי, אל תשכחו למדוד את השטח שלו כאשר הדלתות פתוחות, שהרי אין דבר מתסכל יותר מאשר להתקין ארון אמבטיה יוקרתי ויקר, להתלהב מעיצובו המרהיב ולהתאכזב כשאתם רוצים לשלוף מתוכו מגבת ולא יכולים לעשות זאת, שכן אין לדלת מספיק מקום להיפתח. ליקוי שאפשר למנוע.

 

מתכננים צרכים

  • בנוסף לשיקולי הגודל של הארון עצמו, תכננו גם את החלקים הפנימיים שלו, או לפחות דעו מה הוא אמור לאחסן.
  • אם אתם צריכים פתרון אחסון למגבות בלבד, ארון קטן יחסית יכול להספיק לכם.
  • אם גם כלי הרחצה, מוצרי הנייר והבשמים הרבים שלכם יאוחסנו בו, אתם צריכים ארון גדול יותר. חשבו גם על כמות המדפים, על גובהם ועל החלוקה הפנימית בכלל.
  • רק לאחר שתדעו את הפרטים הטכניים הללו (גודל הארון, עומקו וחלוקת המדפים בתוכו) תוכלו לצאת לשטח ולגלות עולם עשיר של עיצובים ודגמים.
  • כעת, כל שנותר לכם כדי לבחור בין שלל ארונות אמבטיה שפרוסים לפניכם זה למצוא את הארונות המתאימים לצרכים האישיים שלכם ומשתלבים היטב גם עם הסגנון האישי שלכם.
  • כמובן שהארון צריך להשתלב גם עם העיצוב הכללי של החלל, לרבות עם האמבטיה עצמה, עם האסלה ועם הקרמיקה שעל הקירות.
  • תיאום מושלם זה בדיוק מה שאתם מחפשים עבור ארונות אמבטיה חדשים.