חדר האמבטיה יכול להיות אחד מחדרי הבית האינטימיים והמפנקים. כולנו נהנים ממקלחת או אמבטיה חמה, מרגיעה ומפנקת בחורף, וממקלחת מרעננת בימי הקיץ החמים. זהו חדר שבו אפשר להירגע, להתפנק, להתנקות ולהתרענן. לכן לאבזור נכון שלו יש השפעה גדולה על החוויה בו, וחשוב להשקיע בו את הזמן והמשאבים המתאימים.

כדאי לדעת כי ישראלים רבים משקיעים כיום בעיצוב חדר האמבטיה, כאשר המטרה היא להפוך את השהייה בחדר לנעימה יותר וליהנות מאיכות חיים גבוהה. לא תמיד צריך לשפץ את חדר הרחצה ולהיכנס להוצאות גבוהות, כיוון שבאמצעות אביזרים נלווים אפשר לשדרג את האווירה, הנוחות והעיצוב, וליהנות מחדר אמבטיה יוקרתי ואלגנטי.

סוגי אביזרי האמבטיה הנלווים

מעבר לאמבטיה ולבית האסלה יש אביזרי אמבטיה נלווים רבים, שמשדרגים את חווית המקלחת:

  • ראשי מקלחת – ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של ראשי מקלחת. הדגם הבסיסי מעביר את המים מהצינור אל גופכם. ראשי מקלחת מתוחכמים יותר כוללים גם ראשים רחבים המדמים גשם, ראשים המציעים מספר מצבים של עוצמת המים ומספר הפתחים. לאחרונה גם קיימים "מוטות פינוק", המציעים שני ראשים שונים למשל או פתחים המוציאים את המים בלחץ גבוה, ומספקים עיסוי לגוף תוך כדי המקלחת.
  • מערכת שליטה מתוחכמת ונסתרת בראש האמבטיה – בשנים האחרונות קיימת בשוק גם מערכות נסתרת ויוקרתית הכוללת לחצנים, המווסתים את טמפרטורת ועוצמת המים ושיטת ההתזה.
  • ברזי אמבטיה וכיור – כאן המבחר של עיצוב הברזים הוא גדול במיוחד, וחשוב לתכנן ולרכוש את הברז המתאים בהתאם לסגנון העיצוב הכולל של חדר האמבטיה.
  • שטיחים לאמבטיה – השטיח המתאים לחדר האמבטיה שלכם יגדיל את רמת הפינוק ביום חורפי, ויקטין את המפגש עם הרצפה הקרירה. קיימים שטיחים עגולים, מלבניים, אליפטיים ושטיחים המתאימים לבסיס השירותים. כדאי לדעת כי הוספת אקססוריז כגון שטיחון לאמבטיה יכולה לשדרג משמעותית את עיצוב החדר, אך חשוב לוודא כי השטיח מתאים לסביבה רטובה.
  • וילונות לאמבטיה – מעבר להיבט הפרקטי שלהם, הוילונות הם גורם עיצובי בעל מידות גדולות בחדר זה. בחרו וילון המתאים בצבעים ובעיצוב לאווירה שהייתם רוצים להשרות באמבטיה. שימו לב כי איתם קונים וילון מחומר איכותי בלבד, שיחזיק מעמד לזמן רב. עם זאת, כיום מקובל להתקין מקלחון בחדר האמבטיה במקום וילון.
  • מושב אסלה – בחרו מושבי אסלה איכותיים בלבד. עדיפות למושבים מפוליאסטר, שמתייבש מהר, קל לניקוי, עמיד וקל משקל. מי שרוצה להתפנק יכול לבחור גם במושבים מרופדים, ולמי שרוצה להוסיף צבע ושמחה לחדר זה, אפשר לרכוש מושבים צבעוניים או מושבים עם הדפסים ודוגמאות.
  • מגבות וחלוקי רחצה – לאחר שחדר האמבטיה מוכן, כדאי להתפנק בסטים חדשים של מגבות נעימות, שמשלימות את חווית הרחצה. לפינוק נוסף רצוי לרכוש גם חלוקים אישיים לכל אחד מבני המשפחה, שילוו אותם גם לאחר יציאתם מהאמבטיה.