חדרי רחצה הם בדרך כלל קטנים ומשום כך יש חשיבות משמעותית לבחירת הצבע שעל הקירות של חלל הרחצה. מצד אחד, אנו רוצים לגרום לחדר עצמו להיראות גדול ומרווח יותר ואילו מצד שני אנחנו מעוניינים להכניס איזשהו טאץ' אישי, כך שיהיה לנו נעים ונוח להשתמש בחדר האינטימי ביותר בבית.

אם תשימו לב, מרבית חדרי הרחצה צבועים בצבע לבן. מה שכן, אם נשאל מומחים בתחום, דווקא נגלה ששימוש בצבעים כהים, במיוחד כאשר מדובר על חדרים קטנים, עשוי לחולל פלאים. אז גם אם אתם אוהבים צבעים בהירים בלבד, חשוב מאוד שתפתחו גם לצבעים הכהים יותר. כך לדוגמה, על צבעים ממשפחת גווני האפור, יבלטו הרבה יותר טוב, אריחים בצבעי שנהב, פנינה או גוונים של לבן. כל אלו רק יתרמו למראה החלל וישתלבו בצורה נהדרת עם ברזים ודקורציות שונות שיש בחדר, שהינם לרוב בגוונים של מתכת.

כך גם בעקבות בחירת הצבעים הנכונה, יישמר בחדר הרחצה, עיצוב אוורירי ויותר מזה – קליל. אגב בחירת הצבעים, תהיה שונה כאשר מדובר על חדר שירותים למשל. אז אפשר לבחור צבעים שמועדפים עליכם ואפילו לקחת צבעים כהים יותר מלבד גוונים של אפור. ניתן אפילו לשלב בשירותים, שיש מסוג קררה. כל אלה יסייעו להגדיל את חלל השירותים בגלל יצירת הניגוד בין התקרה והקירות.

חדר רחצה

לקחת את עזרתו של מעצב פנים

אם אתם לא ממש בטוחים איך לשלב ומה לשלב ובכלל איך לעצב את חדר הרחצה שלכם, מומלץ ורצוי שתיקחו בעל מקצוע מתחום עיצוב פנים. מדובר על אדם שלמד את התחום ויש לו ידע וניסיון. הוא ידע בדיוק לכוון אתכם לצבעים המתאימים – כאלה שגם תתחברו אליהם וגם יתאימו לעיצוב של חדר הרחצה. מעבר לכך, אם אתם מעצבים בצורה משמעותית את חדר הרחצה, קחו בחשבון שתצטרכו גם לוותר על אלמנטים שעוד יותר מקטינים לכם את החדר. למשל, במידה ויש אמבטיה בחדר, מומלץ לשקול להחליף אותה במקלחון עומד. הדבר ייתן לכם הרבה יותר מקום בחדר. מבחינת אחסון, תוכלו להתקין ארון מתחת לכיור וכך לאחסן את הפריטים שלכם כמו, מגבות, סבונים, שמפו, סכיני גילוח וכו'. מעבר לכך, מומלץ גם להתקין מדפים תלויים, עליהם גם תוכלו לאחסן כל מיני דברים שאתם צריכים בחדר הרחצה או להוסיף עוד אביזרי אמבטיה כגון: מתלה לבגדים,מתלה למגבות רחב וגדול יותר.

שורה תחתונה

עיצוב חדר הרחצה יכול לרענן לכם משמעותית את מראה החדר. עליכם להתחשב בגודל החדר ולהוציא ממנו את המקסימום, כאשר מדובר על תהליך העיצוב. לשם כך, יש את בעלי המקצוע המתאימים. הם יעזרו לכם בתהליך. קחו בחשבון ששיפוץ ועיצוב החדר יעלו לא מעט אבל בהחלט ישתלמו לכם. אם אין ברשותכם מספיק תקציב כספי, אל תתחילו בתהליך העיצוב, אלא נסו לשדרג את הקיים על ידי תהליך של הום סטיילינג. כלומר "מתיחת פנים" של חדר מסוים מבלי לעסוק בשיפוץ שלו. מדובר על תהליך שלא יעלה לכם הרבה כסף אבל בהחלט ישדרג את מראה חדר הרחצה שלכם.