22 פבר 2015
פברואר 22, 2015

שדרוג וחידוש מטבחים

חידוש מטבח היא לא פעולה שכיחה בנוף העיצוב, על אף היותה אפשרית ויעילה יותר במקרים לא מעטים מאשר החלפתו המלאה. הדרכים הרבות בתחום שדרוג וחידוש המטבחים נוצרו כתוצאה מהתהייה הציבורית ויותר מכך, האדריכלית. באשר לדרכים השונות ליצירת שינויים ללא שינוי סדרי עולם והפיכת העיצוב והמבנה באופן קיצוני.

קיימות כמה דרכים לשינוי ושדרוג פני המטבח ללא שינויים קיצוניים ומאסיביים, תוכלו לעשות בהם שימוש באופן מעשי מבלי להביא על עצמכם שיפוצים והשקעת תקציבים מטורפים, וכל זאת כדי ליצור מראה אסתטי, נעים ומותאם צרכים. לפניכם כמה דרכים פשוטות שיהפכו את החיים שלכם לקלים יותר ואת המטבח שלכם למרשים יותר.

כיצד נתאים את התאורה למטבח?

תאורת המטבח היא בין האלמנטים היותר יעילים וחשובים בחלל. חשוב מאוד להקפיד ולהתאים את התאורה לכלל שעות היום. בשונה מפריטים כמו ארונות מטבחים המשרתים אותנו באופן גנרי ורציף ללא כל חשיבות לשעת היום. תאורת המטבח היא בין האלמנטים המחייבים עמידות בפני שינויים בשעות האור וצלילות הראות, ובכך משפרים את יעילות ההתנהלות בתוך המטבח.

עיצוב התאורה דורשת לא אחת התאמה לסגנון המטבח עצמו ובאמצעות המבחר הקיים ניתן לבחור גופי ואביזרי תאורה בהתאמה לסגנונות המטבח השונים: תאורה בסגנון כפרי תהיה מעוטרת עץ או מתכת "מיושנת", ותאורה מודרנית תעוצב בסגנון נקי יותר (סגנון שקוע בעיטור גבס, תאורה בשילוב זכוכית ו/או תאורה עומדת במראה באוהאוס), או תאורה בעלת אופי ומראה רטרו המאופיין בגוונים ועיצוב של שנות החמישים – שישים – שבעים.

שדרוג מטבח בשקל – כך תחסכו אבל תצאו גדולים

שדרוג מטבח אינו דורש השקעה כלכלית רבה. הדרך לעשות את זה נכון היא דרך תכנון מחושב ומושכל תוך תיאום ציפיות עם השינויים והצרכים שימלאו עבורכם. שדרוג זה אינו דורש שיפוץ כללי של ארונות המטבח, ההפך הוא הנכון. במידה וברצונכם להעניק מראה מרשים ומרענן יותר לארונות המטבח תוכלו לעשות זאת באמצעות טפטים מיוחדים או מדבקות ויניל שיצרו מראה חדש במטבח כהרף עין.

עיצוב מטבחים באמצעות טפטים ושבלונות ייעודיות לשיטות "עשה זאת בעצמך" יעניקו לכם את האפשרות ליצור מראה מותאם ומקצועי ללא קושי וללא השקעת ממון רב.

שטיח במטבח הדרך הטובה לעצב ולשמור על זה בטוח

שטיח במטבח הוא אחד הנושאים השנויים במחלוקת בתחום העיצוב. דווקא כתוצאה מהאסתטיות הנדרשת אל מול הלכלוך והכתמים בזמן הבישול הביאו צורך חדש לבטיחות המשולבת בעיצוב. שטיחי PVC מעוצבים למטבח הם בין הפתרונות היעילים ביותר וניתנים במגוון רחב של אפשרויות גודל, מראה ועמידות.

עיצוב מטבחים פתוחים – חלוקת הבית בפשטות וביעילות

מטבחים פתוחים הם "יצורים" הדורשים יחס מיוחד, במיוחד כתוצאה משילוב והאיזון הנדרש בין הסלון לבין המטבח. אי מטבח בעיצוב ובנייה מתוחכמת יצרו הפרדה מתוחכמת שתיצור שטח עבודה נוסף ואיזון מעודן בין המטבח ליתר חלקי הבית.