08 אפר 2015
אפריל 8, 2015

ריצוף שיש לחדרי אמבטיה

כיום חדרי אמבטיה נחשבים למעוצבים יותר מתמיד. באמצעות בחירה נכונה במרכיבי הריצוף, המבוססים על שיש וחומרי איטום שונים, ניתן להפוך את החדר החשוב הזה לבעל מראה ייחודי, מפתיע ואפילו מושלם.

בשורות הבאות נראה כיצד בחירה נכונה של ריצוף שיש לחדרי אמבטיה תישען על כמה מאפיינים ובהם – גודל האריחים, צבע האריחים, טיב ההתקנה ועוד.

גודל האריחים

בין השאלות המרכזיות שיש לשאול לפני שבוחרים ריצוף שיש לחדרי אמבטיה ניתן למצוא את שאלת הגודל. במילים אחרות, חשוב לבחון את הגדלים השונים של אריחי שיש או חלקי שיש אחרים, כדי ליצור את האפקט הרצוי.

יש המעדיפים מראה של אריחים קטנים, המשתלבים אלה באלה בתצורות שונות. אחרים מעדיפים דווקא חלקי שיש גדולים יותר, שמעניקים תחושה של אחידות ועוצמה. למעוניינים, ישנה אפשרות ליצור מראה של שיש אחיד, תוך שימוש בחומרי מילוי מתאימים ועם החלקה וליטוש להשלמת המראה הסופי שמתקבל.

בזכות האפשרויות המגוונות, חשוב להשקיע בשלב זה מחשבה רבה. רק לאחר מכן ניתן לעבור לשלב הבא לצורך התאמה מושלמת.

צבע וגוון

כעת, אחרי שהוחלט על גודל האריחים שיתאים במיוחד לחדר האמבטיה, ניתן לעבור לשלב הבא בבחירת ריצוף השיש לאמבטיה. שלב זה הינו הבחירה בגוון הרצוי או בגוונים הרצויים.

חלק מהאנשים מגלים נטייה מובהקת לצבע אחיד, לעיתים בהיר ולעיתים כהה יותר. אחרים מעדיפים את המראה המשולב, עם כמה צבעים וגוונים. חשוב מאוד לבדוק כמה וכמה אפשרויות, עם דוגמאות וצבעים שונים. לכל בחירה יש את היתרונות שלה. יש להתחשב, תוך כדי כך, גם בגודל של חדר האמבטיה, במראה של הכיור, בגודל של המראה שמעוניינים בה ועוד.

חשוב להאיר את תשומת הלב להתאמה הנכונה בין רמת התאורה לבין השיש, בין המקלחון או האמבטיה לבין צבע האריחים שבו בוחרים וכמובן – גם לשאלת התקציב והטעם האישי.

רק משווק איכותי

בחירה של ריצוף שיש לחדרי אמבטיה יכולה להתבצע כחלק מהתאמה של בית חדש למגורים או כחלק מתהליך השיפוץ של בית ישן. בין כך ובין כך, חשוב לבחור בספק מוביל של שיש איכותי. הספקים השונים צריכים להיבחן על פי מאפיינים של וותק ואמינות, מחיר לצרכן וגם מגוון.

כאשר פונים לספק מבצע גם את ההתקנה, חשוב לבחון דוגמאות של עבודות קודמות ועדיף לשוחח עם לקוחות קודמים. רק מי שביצע התקנה איכותית ומוצלחת של שיש לאמבט, במבחר פרויקטים, יכולים להבטיח תוצאות טובות.

לסיכום, בחירה של ריצוף שיש לחדרי אמבטיה תישען על מאפייני האריחים, על גודל וצבע, על איכות חומר הגלם ועל האפקט הכולל. יש לבחון היטב את ספק השיש וחשוב לבדוק ניסיון קודם של מי שעוסק בהתקנה. הקפדה על הכללים הללו תבטיח שביעות רצון משופרת ובעיקר – חדר אמבטיה חדש, מעוצב ובעל מראה יוקרתי.