24 מרץ 2014
מרץ 24, 2014

עיצובים יוקרתיים למטבחים

מטבח הוא אחד החללים החשובים בכל בית ובו פועם הלב של המשפחה. אם זה מטבח שבו מבשלים מדי יום, העיצוב שלו צריך להיות פונקציונאלי, אם מדובר על מטבח בדירה קטנה, על החלקים ההכרחיים בו כמו הכיריים למשל להיות מוסתרים נכון על מנת להשאיר מקום פנוי ונאה ברמה הויזואלית. מטבחים יוקרתיים נבדלים מהמטבח הקומפקטי ומהמטבח הפונקציונאלי בגודל מרהיב, בשילוב חומרי גלם איכותיים ובעיצוב מושקע במיוחד. במטבחים אלו גם מוצרי החשמל הבסיסיים כמו תנור, כיריים ומקרר, צריכים להתאים לשאר העיצוב על מנת ליצור מראה הרמוני.

כיריים מיוחדות

כיריים שיוסיפו למטבח יוקרה לא רק במראה אלא גם בשיטות הבישול החדישות שהם יאפשרו, הם כיריים אינדוקציה בעלות עיצוב עתידני. כיריים מסוג זה פועלות בשיטה מיוחדת שמפעילה את החום רק במגע עם כליי בישול מיוחדים המיועדים לבישול בשיטת האינדוקציה. כיריים אלו ישפרו לא רק את המראה של המטבח, אלא גם את הבישול שבו, מכיוון ששיטת האינדוקציה מבטיחה פיזור שווה של חום להכנת מאכלים בקצב הנכון ובעוצמת החום ששומרת על הערכים התזונתיים.

תנורים מפוארים

בתחום התנורים ניתן למצוא היום עיצובים מרהיבים השייכים לשתי נישות עיצוב מקוטבות. מצד אחד אלה תנורים גדולים ומפוארים בעלי עיצוב כפרי, מצד שני של המתרס ניתן למצוא תנורי נישה בעלי צגי הפעלה דיגיטליים עתידניים. במטבח מודרני בעל עיצוב מינימליסטי יתאימו כמובן התנורים המובנים בארונות המטבח. אם מדובר על מטבח יוקרתי מרווח, ניתן לשלב בו תנור גדול בסגנון כפרי שמגיע יחד עם כיריים, קולט אדים תואם וציפויי ניקל שמעניקים לו מראה מרהיב ביותר. בשני המקרים הפאר מושג לא באמצעות סגנון העיצוב, אלא על ידי שילוב של אלמנטים של אור וציפויים של ניקל וזהב.

קולטי אדים נשלפים

אחד החידושים האחרונים שמוסיפים טאצ' עיצובי מיוחד למטבח, שייך לקולטי האדים הנשלפים. בעבר, קולט אדים תפס הרבה מקום והצריך התקנה מיוחדת מעל אי העבודה או מעל תנור בצמוד לקיר. הקולטים החדשים אינם דורשים זאת והם יכולים להישלף במידת הצורך מתוך גומחה מיוחדת שלצד התנור. מלבד החיסכון של המקום, קולטים אלה מהווים אלמנט עיצובי מיוחד במינו שמשפיע על עיצוב המטבח ומעניק לו מראה נקי ומעוצב להפליא. קולטים מסוג אחר מגיעים עם גופי תאורה העובדים בשיטת לד שיכולים להחליף צבעים בכל הפעלה וקולטים שמעוצבים כמו אביזר עיצוב וכלל לא נראים כמו מכשיר שאמור לשאוב את האדים מתוך המטבח.

ארונות בעלי גימור מרהיב

ארונות מטבח תופסים את מרבית המקום בחלל ולכן להם גם ההשפעה הגדולה ביותר על עיצוב המטבח ועל הסגנון שלו. מגוון חומרי הגלם שמהם מייצרים היום ארונות מטבח הוא גדול ביותר ומלבד עץ מלא, פורמייקה ופלסטיק, משתמשים היום גם בחומרים ממוחזרים ובחומרים חדשניים ייחודיים שפותחו על ידי האדם. על ארונות אלה ניתן להדפיס תמונות, לשלב אותם בדלתות שלהם זכוכית אטומה ולשלב בהם מערכות פרזל מיוחדות שיבטלו כל צורך בידיות.