בבתים, משרדים ומקומות עבודה רבים ניתן למצוא כיום מיני בר מים, בו אפשר להרוות את הצמא בלחיצת כפתור. פעם היינו פותחים ברז ושותים בלי לשאול יותר מדי שאלות, אבל מחקרים ונתונים על איכות מי השתייה בארץ הביאו לפריחה בשוק מכשירי השתייה השונים, ובראשם המיני ברים.

מיני בר מים הוא הפתרון החדשני והטוב ביותר בעולם המסננים והמכשירים לניקוי וטיהור מים. בעוד שמסננים ופתרונות כאלה ואחרים מציעים פתרון נקודתי ועל פי רוב מוגבל, המיני בר מספק מגוון פתרונות לבעיות שונות שצצו בתחום, ולא פלא כי הוא כה פופולרי, בבתים פרטיים ובמקומות עבודה גם יחד.

אז איך הפכה הקופסה הצבעונית בפינת השיש לפריט הכרחי שכל מעצב מטבחים חייב להתחשב בקיומו?

כמה נקי: שילוב של דרכי טיהור וסינון

להבדיל מהמסננים הקיימים בשוק, שכל אחד מהם מעניק פתרון נקודתי, המיני בר מכיל בתוכו מספר מסננים המעניקים את הפתרון הטוב ביותר שקיים כיום בשוק – כלומר, מים מטוהרים ונקיים מכל מזהם או לכלוך. מי הברז הרגילים שנכנסים לבר המים עוברים מסלול טיהור, חיטוי וניקוי, והתוצאה הסופית היא שלכוס נמזגים מים טהורים ונקיים, ללא חשש להימצאות מתכות, חיידקים, כימיקלים ושאר מזהמים.

על פי רוב, מערכת הסינון תכלול מסנן פחם פעיל, הסופח חלקיקים וכימיקלים ומעניק טיהור ראשוני למים. על הדרך, פילטר פחם גם משפר את טעמם, כיוון שהוא סופח אליו את הכלור שבמים, חומר שמתווסף למים של "מקורות" למטרות חיטוי, וטעמו מורגש במי השתייה.

מסנן פחם פעיל לא משפיע על חיידקים, ולכן פועלת במיני בר נורת UV (אולטרה סגול), שקרינתה משמידה את החיידקים. בר מים שאין בו נורת UV בפירוש אינו עומד בסטנדרטים הנהוגים בשוק ואין סיבה להתעכב עליו.

כמה נוח: מים חמים וקרים בכל רגע

תשכחו מהרתחת מים בקומקום או מהמתנה משמימה שהמים במקרר באמת יהיו קרירים ונעימים. המיני בר מאפשר לנו ליהנות ממים חמים, קרים או בטמפרטורת החדר בכל רגע נתון, באמצעות מיכלים פנימיים השומרים על מים חמים וקרים, ועל כן אין צורך בהמתנה. רוצים כוס קפה ולידה כוס מים קרים? שתי לחיצות כפתור, והופ! יש.

ומה שלא פחות חשוב בכל בר מים, לצד אפשרות מילוי הכוס, יש אפשרות נוספת למלא כלי קיבול גדול כמו קנקן או בקבוק. אין צורך ללחוץ על כפתור מילוי הכוס אין ספור פעמים עד שהקנקן יתמלא. התשובה נמצאת בהתאם לכל מכשיר: יש כאלה עם כפתור נפרד, יש כאלה שלחיצה על שני כפתורים במקביל תעניק את האפשרות למלא קנקן – הכל בהתאם לסוג המכשיר. אבל האפשרות למלא בקבוק מים קרים או קומקום תה באופן מיידי קיימת גם קיימת.

כמה בטוח: נעילת מים חמים

הזמינות של מים רותחים יכולה להיות בעיה בנוכחות ילדים, לכן ניתן לנעול את ברז המים החמים/רותחים כך שילדים קטנים לא יצליחו ללחוץ עליו. קיימות מספר דרכים לנעילה בהתאם לסוג הברז והמתקן, אבל העיקרון פשוט: המתקן בטוח, לכל ילד ובכל מקום.

כמה חשוב: שירות

אחרי הכל, מדובר במכשיר הדורש החלפת מסנן ונורת UV באופן תדיר, לצד חלפים שונים המתבלים עם הזמן. חברה טובה נמדדת לא רק בטיב המוצר אותו מכרה ברגע נתון, אלא בטיב השרות אותו תעניק ללקוח לאורך שנים. חפשו את הטובים בתחום, ותיהנו ממכשיר איכותי ומשירות עד הבית.