08 יול 2014
יולי 8, 2014

מה הופך מטבחים ליוקרתיים?

בשנים האחרונות חלה עלייה בציפיות בעלי הדירות והבתים בישראל באשר להרכב ומראה המטבח שלהם. במקביל לתופעה זו חלה השתפרות הדרגתית באיכויות המטבחים המוצעים לרכישה. להלן הקריטריונים השונים אשר יכניסו את המטבח שלכם לסטנדרט הגבוה והיוקרתי ביותר.

איכות חומרי הגלם

מטבחים יוקרתיים הינם בראש ובראשונה מטבחים אשר איכותם נמדדת ע"פ חומרי הגלם מהם הם עשויים. לב ליבם של ארונות המטבח הינו השלד אשר ב- 99% מהמקרים מורכב מפלטות סנדוויץ' מסוגים שונים (צפצפה, ליבנה, טווין ועוד). פלטות סנדוויץ' איכותיות אינן נהרסות עם השנים כאשר 9 שכבות נחשבות לאיכותיות ביותר. יש לקחת בחשבון כי מטבחים אשר יהיו עשויים משבבית, אינם יהיו יוקרתיים ולא משנה מה יהיה עיצובם. בנוסף, חומרי הדלתות של מטבחים יוקרתיים יהיו עשויים מלוחות MDF איכותיים או כמובן, מעץ מלא וגושני. מטבחים יוקרתיים אף יכללו מוצרי פרזול פנימיים (מנגנונים) וחיצוניים (ידיות ומאחזים) מהמותגים המובילים בעולם.

איכות הגימור

חומרי הגלם הטובים ביותר משומשים לטובת ייצור מטבחים יוקרתיים במיוחד. אלא, שגם חומר גלם ברמה גבוהה לא יוכל לעמוד ביעדו ללא גימורים מדויקים. מטבחי היוקרה של היום הינם מטבחים אסתטיים ביותר אשר מאופיינים בגימורים חלקים ואסתטיים ללא שינויי גבהים, ללא "בועות" של צבע, ללא "פיצוצים" ועם מינימום פרזול פנימי הראה לעין. למעשה, נגריות המתמחות בייצור מטבחים יוקרתיים מחזיקים את מיטב הציוד החדיש ביותר על מנת לוודא את תקינות הארונות טרם אספקתם ללקוח. כך לדברי משה מנילביץ מנכ"ל ארדוליין מטבחים.

פיתוח, תכנון מותאם אישית וייחודיות

ישנם סוגים רבים של מטבחים קיימים- כפריים, מודרניים, קלאסיים ועוד אך ללא ספק מטבחים יוקרתיים הם כאלו אשר תוכננו עד לפרטי הפרטים ובהתאם לדרישות הלקוח. תכנון ארגונומי מדויק, הצבת המקום הפנוי לעבודה במטבח הרחק ממכשירי חשמל, פינות אחסון מגוונות, פטנטים לאחסון נוח ומינימליסטי, שימוש בגופי תאורה מובנים לצד מוכנות להתקנת כל מכשירי החשמל המודרניים הם מאפיינים חשובים של מטבחים יוקרתיים. כמו כן, מטבחים יוקרתיים הינן גם מטבחים ייחודיים אשר אינם תולדה של עבודת פס ייצור, אלא מיוצרים בקפידה בעבודת יד דקדקנית במיוחד.