מתכננים לשפץ את חדר האמבטיה בבית ומעוניינים להחליף את הכיור, האמבטיה ושאר הפריטים? ובכן, כל האמצעים והפריטים הסניטריים נועדו לאפשר לנו לשמור על היגיינה וניקיון, ביניהם מקלחון, אמבטיה, כיור, אסלה וכיוצא בזה. חשוב לערוך סקר שוק מקיף ולקבל ייעוץ מקצועי כדי לקבל החלטות נכונות, תוך התחשבות בפרמטרים העיקריים כגון עיצוב, פונקציונליות, עמידה בתקנים ומחיר.

טיפים לבחירת כלים ופריטים סניטריים

בחירה נכונה של כלים סניטריים תאפשר לכם ליהנות משילוב מושלם בין עיצוב מרהיב ומראה יוקרתי לבין פונקציונליות גבוהה, נוחות שימוש וניקיון קל. האמצעים השונים שנועדו לסייע לנו לשמור על ניקיון והיגיינה משפיעים באופן ישיר על העיצוב הכללי, בחדרי האמבטיה, השירותים והמטבח. לכן, חשוב להקפיד על שלושה כללים כדי לקבל החלטה נכונה לבחירת הכיורים, האמבטיה ושאר הפריטים –

  • עיצוב – בהתאם לקו העיצובי המנחה יש לבחור את הכלים הסניטריים לבית. הכלים חייבים להשתלב במראה הכללי ולכן רצוי להיעזר באנשי מקצוע כדי לקבל החלטה נכונה. מומלץ לתכנן את השיפוץ בעזרת מעצב פנים או לקבל עזרה מהמומחים לנושא בחברות המשווקות אמבטיות כיורים וכדומה.
  • התאמה לתשתית – כדי לבחור נכון כלים סניטריים לבית יש להתחשב בתשתית המוכנה, אחרת עלולים לגלות כי בוחרים פריטים שונים שלא תואמים לחדר האמבטיה, למטבח ולשירותים. כדי להימנע מהוצאות גבוהות מעבר למתוכנן, יש להיעזר באנשי מקצוע מיומנים ולהתאים את הכלים הסניטריים לתשתית, אלא אם מעוניינים לבצע שינוי מהותי ולערוך שיפוץ מקיף הכולל תשתיות חדשות.
  • התאמה לצרכי הדיירים – חשוב לבחור כלים סניטריים בהתאמה לאורח החיים ולצרכי הדיירים. חשוב לזכור כי הכיור והאמבטיה נועדו לשרת את הדיירים, לכן בבית בו גר קשיש יש להעדיף מקלחון על פני אמבטיה, לקשיש קל להתקלח במקלחון ואין צורך לטפס מעל דופן האמבטיה.
  • תקנים- יש לבחור כיור, אמבטיה, מקלחון וכדומה, העומדים בתו התקן הישראלי ומבטיחים איכות גבוהה, בטיחות, עמידות לאורך זמן ועוד.
  • פונקציונליות – יש להתאים את הכלים הסניטריים למאפייני הדיירים, כך ניתן להימנע מבחירת מושב אסלה גדול מדי שאינו מתאים לבית עם ילדים קטנים. כמו כן, חשוב לא לבחור כיור קטן מדי העלול לגרום למים לזרום לרצפה ולגרום ללכלוך ולסכנת החלקה.
  • מחיר – חשוב לערוך סקר שוק מקיף כדי לבחור פריטים מעוצבים בהתאמה לצרכי הדיירים ובהתאמה לקונספט העיצוב, תוך התחשבות במגבלות התקציב.

לסיכום, כדי לבחור כלים סניטריים לבית חשוב לפנות לייעוץ מקצועי, יש לבדוק את נושא התקינה של הפריטים שרוצים לרכוש, בתשתית הקיימת, במידות חדרי הרחצה וכמובן להפעיל שיקול דעת כדי לקבל החלטה צרכנית נכונה.