30 יונ 2016
יוני 30, 2016

מדריך לבחירת ברז למטבח

בניית מטבח חדש מהווה תהליך מרגש מאוד ורווי מתחים. כאשר אנחנו בונים מטבח אנחנו צריכים לבחור את כל הפרטים השונים בו. הפרטים שצריך לבחור לכל מטבח הם ארונות המטבח, משטחי העבודה בו וגם הברזים שיש בו. יש סוגים רבים של ברזים למטבח. הסוגים השונים של הברזים שונים אלו מאלו לפי החומר ממנו הם עשויים, העיצוב שלהם והדרך שבה ניתן להשתמש בהם. כאשר אנחנו בוחרים ברז למטבח עלינו לבחור למשל איזה סוג של זרם מים אנחנו רוצים שיהיה ממנו. יש ברזים שהמים נוזלים מהם באופן אחיד בעוד מברזים אחרים המים יכולים לנזול כמו ממטרה.

איזה סוגים שונים של ברזים יש?

יש הרבה מאוד סוגים שונים של ברזים. יש ברזים שעשויים מנירוסטה בעוד אחרים עשויים מנחושת או ממתכות אחרות. שוני נוסף הוא שיש ברזים שהם נשלפים וניתן בעזרת צינור מאורך לשטוף איתם את משטח העבודה. כאשר אנחנו בוחרים איזה ברז לקנות למטבח שלנו אנחנו יכולים לבחור לקנות ברז שניתן להפעיל אותו בעזרת מגע ולא בעזרת הידיים. ברזים אלו פועלים בעזרת חיישני מגע שכאשר הם חשים מגע המים מתחילים לזרום בהם. חשוב שנבחר את הברז שהכי מתאים לעיצוב של המטבח שלנו. יש ברזים שהם ארוכים יותר או שהעיצוב שלהם מזכיר עיצוב יפני. ברזים אחרים הם בעלי עיצוב סטנדרטי ופשוט יותר. ההתאמה בין הברז ובין הכיור ומשטח העבודה במטבח, חשובה במיוחד והיא יכולה להפוך את הבית למקום נעים יותר.

למה חשוב לשים לב כשבוחרים ברז למטבחי יוקרה?

כאשר אנחנו רוצים שהמטבח שלנו יהיה מפואר, אנחנו צריכים לבחור לעצב אותו באופן יוקרתי ואלגנטי. המאפיינים של מטבחי יוקרה כוללים פריטי יוקרה כמו משטחי גרניט או ברזים מנירוסטה. מאפיינים נוספים של מטבחי יוקרה כוללים אריחים מיוחדים לקיר או תאורה ייחודית. מטבחי יוקרה הם מטבחים בהם כל הפרטים השונים צריכים להתאים אחד לשני. כך למשל חשוב לבחור ברז למטבח שיתאים לשאר מכשירי החשמל או המאפיינים במטבח. אם מכשירי החשמל שבחרנו למטבח הם בציפוי נירוסטה אז כדאי שגם הברז במטבח יהיה בציפוי נירוסטה. מטבח יוקרתי לא חייב להיות מטבח שיש בו הרבה מאוד פרטים שונים. מטבחים יוקרתיים יכולים להיות מטבחים שהעיצוב שלהם הוא עיצוב מינימליסטי. אם אנחנו רוצים שהעיצוב יהיה יוקרתי אנחנו יכולים להתייעץ עם אדריכל או מעצבת פנים בנוגע לעיצוב המטבח שהכי מתאים לבית ולשגרת החיים שלנו.