עיצוב חדר האמבטיה שלכם הוא עניין מהותי וחשוב, לא רק כי זה המקום להרגע בו ולקבל זמן איכות עם עצמכם, אלא כי מדובר בחדר שיכול לעלות גם משמעותית את שוויו של הבית, אם וכאשר תרצו למכור אותו. בכדי לעצב נכון את חדר האמבטיה שלכם, אין צורך להיות מעצבים דגולים, אלא בעיקר לדעת ולהבין מה חשוב לכם שיהיה בחדר האמבטיה ומה שולי יותר מבחינתכם.

עיצוב חדר אמבטיה, כמו כל שאר הסגנונות בבית, נע לרוב בין סגנונות מובילים שיכולים לשמש כבסיס טוב לתכנון הסופי של כיצד חדר האמבטיה שלכם יראה. הסגנונות הנפוצים לעיצוב האמבטיה הם חדרי האמבטיה הקלאסיים- רומנטיים, המודרניים, האקלקטים, ועוד אותם ננסה להציג בכמה משפטים במאמר זה.

הסגנון הקלאסי- רומנטי

חדר אמבטיה בסגנון קלאסי- רומנטי לרוב שואב את ההשראה ממראה האמבטיות בשנות ה-20 וה-30. החומרים שבשימוש הם חומרים שאינם מתחוכמים ואפילו טבעיים. עץ למשל, שיש או משטח שסובב את הכיור בצבעי קרם רכים או לבן ומרצפות לרוב בצורות אופייניות לתקופה זו הכוללות פיתוחים, עיגולים ומשבצות המשתלבות זו בזו לרוב בצעי לבן ושחור. מבחינת ברזי האמבטיה המצטרפים לכיור בעיצוב זה, הצבעים הם לרוב בגווני זהב, בעלי מראה עגול עם ברז מכל צד שלרוב מכיל גם ידיות ייחודיות. הקווים המובילים בסגנון עיצוב זה- עגולים ורכים.

הסגנון המודרני

בסגנון המודרני, החדשנות נכנסת לחדר האמבטיה. ומאופיינת בקווים חדים וצבעים נקיים וחד משמעיים. כך למשל תוכלו למצוא חדר אמבטיה לבנים, עם נגיעות צבע המגיעים ממגבות צבעוניות או עציצים ירוקים שמוסיפים לחדר. או נגיעות של צבעים מקבילים וחדים כמו שחור ולבן. בחדרי אמבטיה אלו, לרוב תמצאו אמבטיה עגולה ובצבע דרמטי או מקלחון יחיד ובצורה ריבועית שאי אפשר להתעלם ממנו. הסגנון הזה, רואה בחדר האמבטיה כמעין ספא פרטי עם כל המשתמע מכך. הברזים המתלווים לעיצוב זה, יהיו לרוב בצבעי כסף, עם ראש בצורה קשתית.

הסגנון האקלקטי

בסגנון הזה הצבעים, הצורות והטקסטורות כולם משתלבים אלו באלו. ניתן ליצור קוים חדים בכיור למשל עם אמבטיה בצורה וצבעים רכים יותר וגם צבע אסלה זהה. ניתן ליצור צבעים אחידים עם זריקות צבע שוברות סגנון, בסגנון הזה, ניתן להוסיף לאמבטיה מאפיינים שלא רואים לרוב באופן פופלארי בחדרי אמבטיה כמו נורות אינדיאניות או כדים, מדפים וגם חלונות נרחבים, הכל כיד הדימיון הטובה עליכם.