חדר האמבטיה, ללא כל ספק, הוא מהחדרים החשובים ביותר בבית, אם לא החשוב מכולם. זהו חדר בו משתמשים כל בני הבית, באופן תדיר, כאשר הוא חייב להציע מענה מלא עבור כל שימוש. בתנאים האלה, ברור מדוע עיצוב חדר אמבטיה הוא מלאכה חשובה, אך גם מורכבת בכל קנה מידה – כזו שצריכה להכניס לתוך המשוואה שורה ארוכה של משתנים. אז איך עושים את זה נכון? וכיצד בדיוק מנצלים בצורה אידאלית את חלל האמבטיה הפנוי?

פריטי החובה בכל אמבטיה

מעבר לאזור הרחצה, בין אם אמבטיה או מקלחון, חדר אמבטיה ממוצע צריך לכלול בתוכו שלל פריטים חיוניים אחרים. זה מתחיל עם ארון האמבטיה, אשר לרוב משלב ברז וכיור יחד עם מדפים ומגירות לאחסון. הארון נחשב לחיוני בכל קנה מידה, ולו מכיוון שהאחסנה שהוא מאפשר מסייעת לחסוך שטח ניכר מהחדר, שגם כך אינו נוטה להיות הגדול ביותר בחדרי הבית. גודלו של הארון ושטח האחסון בו צריכים להתאים למספר בני הבית, כאשר כדי לחסוך במקום מומלץ לבחור בארונות הגבוהים יותר משהם רחבים או עמוקים, וכמובן – למקם אותם צמוד לקירו של החדר. ואגב, המציאות מראה כי בבתים הישראלים ניתן למצוא יותר מארון אחד שכזה, כך שרצוי להגדיר מראש בכמה ארונות מעוניינים, ומהן הדרישות הבסיסיות מכל אחד מהם.

בחירת המוצרים, על כל פנים, צריכה להתבצע בהתבסס על המימדים המובנים של החדר. גם אם הרצון של רבים הוא ליהנות מכל העולמות ולהעמיס כמה שיותר פריטים, צעד שכזה יהפוך את החדר לדחוס יתר על המידה, כך שחווית הביקור והשימוש בו תיפגע בצורה משמעותית. כמו באזורים רבים אחרים בבית, התפשרות היא אחת ממילות המפתח, שעה שצריך להיות ברור שיש דברים, גם אם נראים אטרקטיביים על הנייר, עליהם נדרש לוותר.

הדרישות המרכזיות מהמוצרים השונים

בחדר האמבטיה, כמו באזורים רבים אחרים של הבית, נדרש למצוא שילוב אידאלי בין אסתטיקה לפרקטיקה. החדר צריך להיות נאה לעין, אך גם נוח עבור שימושיו השונים. ניתן בהחלט לבחור בכלים סניטריים המשדרים יוקרה, דוגמת ברז אמבטיה מעוצב לעילא ולעילא, אם כי חשוב לא פחות לתת את הדעת על איכות החומרים. ברור שחדר בו פריטים מחומרים עמידים נחשב למומלץ הרבה יותר.

חדר אמבטיה צריך, מעצם המהות שלו, להישמר שנים על גבי שנים. לכן, חשוב לא רק ללכת על פי טרנדים או אופנות עכשוויות, אלא גם לחשוב שנים קדימה. זו הסיבה בגינה מומחי עיצוב רבים ממליצים לבחור בעיצובים סטנדרטיים, פחות או יותר, ולא בעיצובים "צעקניים" ובולטים, שעלולים להימאס תוך פרק זמן קצר.