עוברים לדירה יד שניה? כמעט תמיד אחת הפעולות המתבקשות ביותר היא שיפוץ חדר האמבטיה. מדובר באחד החדרים החשובים ביותר בבית, אשר נוטים לסבול מנזקי רטיבות ושחיקה בגלל שימוש מרובה. מעוניינים לשדרג ולהשקיע בחדר הרחצה שלכם כדי שיהיה איכותי ויחזיק לתקופה ארוכה? ובכן, יש כמה דברים שצריך לקחת בחשבון. במאמר זה ננסה להדגיש את הסעיפים המרכזיים והבולטים ביותר.

אמבטיה או מקלחון?

השיפורים בענף המקלחונים הפכו את ההתלבטות המסורתית לפשוטה מאוד. אם יש לכם ילדים קטנים, תצטרכו אמבטיה ואם לא, אז כמובן שעדיף מקלחון. עליכם לוודא שהמקלחון אטום ולא מאפשר יציאת מים מהתחתית או מהצדדים. במקביל, כיום ניתן לשלב בין אמבטיה למקלחון במוצר שנקרא אמבטיון. למעשה זו אמבטיה עם חיפוי זכוכית מלא או חלקי, שמאפשר את העיצוב האסתטי של מקלחון עם הפרקטיות של האמבטיה, בכל הנוגע לילדים קטנים.

ברזים

דבר אחד ברור – ברז איכותי וטוב יחזיק לשנים. כאשר בוחרים ברזים לבית, יש לקחת בחשבון בראש ובראשונה את חדר האמבטיה, שם למעשה יש שני ברזים. הראשון כחלק מכיור רחצה והשני הוא ברז הרחצה עצמו, הכולל את הסוללה עצמה או הברז ואת ראש המקלחת המחובר אליו. כאשר אנחנו באים לרכוש ברז לכיור הרחצה, אנחנו כמובן נרצה שהוא יהיה תואם לכל הברזים ברחבי הבית – שירותי אורחים, מטבח, שירותים, יחידת הורים ועוד. מתכננים שדרוג הברזים בחדר האמבטיה? תשקלו לעשות שינוי בכל רחבי הבית.

ארונות אמבטיה

את הברזים מומלץ לרכוש בהתאמה לכיור ולארון האמבטיה. יחידת האחסון בחדר האמבטיה היא קריטית. אנחנו תמיד נרצה ארונות אמבטיה איכותיים ומתאימים, אשר יענו על הצרכים שלנו בצד הטוב ביותר. יש אפשרות לרכוש ארונות הכוללים משטח כיור אינטגרלי הבנוי או לרכוש ארון שאינו מגיע עם כיור נלווה.

אם כבר משדרגים ומשפרים את חדר האמבטיה, מומלץ לרכוש ארון אמבטיה מעוצב ולפי מידה, שיענה היטב על הצרכים שלכם מבחינת גודל, אחסון, פרקטיות ועוד. הארונות יכולים להיות עשויים עץ, אלומיניום, בשילוב זכוכית ועוד. גם הכיורים הבנויים או המונחים יכולים להיות עשויים ממגוון חומרי גלם דוגמת קוריאן, אבן טבעית, זכוכית, חרס ועוד.

ריצוף

במרבית המקרים שבהם משפצים את חדר האמבטיה גם דואגים להחליף את הריצוף כולו, כולל אריחים למניעת רטיבות על הקיר. מבצעים שיפוץ רציני? מחליפים ריצוף? תבדקו אפשרות להביא מומחה איטום וגילוי נזילות על מנת לשלול בעיית רטיבות או לטפל בה לפני השיפוץ במידת הצורך.

כמובן שלסיום אפשר לקנח עם רכישה של אביזרים לחדר האמבטיה כגון ידיות אחיזה, מתלה למגבות, מתלה לכוסות למברשת שיניים, ראשי מקלחת, מאחזים לנייר טואלט, מתקנים לסבון, למגבות ועוד. ההמלצה הטובה ביותר שלנו היא להכין צ'ק ליסט מסודר טרם תחילת השיפוץ ולראות בדיוק מה נדרש בחדר האמבטיה שלכם ולעשות זאת בצורה מסודרת.