הברזים באמבטיה הם אחד האלמנטים החשובים ביותר ואפשר למצוא אותם היום במגוון רחב של עיצובים ושל אפשרויות. משפצים את חדר הרחצה בבית או אולי בונים בית חדש? אם כן, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם למצוא את הברזים המתאימים, ומבלי שתצטרכו להוציא על כך יותר מדי כסף:

  1. התייחסו לאלמנטים האחרים בחדר הרחצה – מחפשים ברזים לאמבטיה? קחו בחשבון את האלמנטים האחרים שיש באותו החדר. למשל, מתקן לנייר טואלט. כמו הברזים, גם את מתקני הנייר טואלט אפשר למצוא בשלל עיצובים ודוגמאות. ישנו מתקן לנייר טואלט למשרד ולעומתו מתקן שמתאים בעיקר לבתים פרטיים. כך או כך, כדאי שהברז שבחרתם יתאים לאותו מתקן, כמו גם למתקנים ולאלמנטים האחרים שנמצאים בחדר הרחצה. חשוב שכולם "ידברו" באותה שפה עיצובית וישתלבו נכון זה עם זה.
  2. השוואה בין מספר עיצובים שונים – מכיוון שיש לא מעט אפשרויות וכמו כשאתם מחפשים מתקנים לנייר טואלט אתם משווים בין מספר אפשרויות, כך כדאי לכם לעשות כשאתם מחפשים ברזים לאמבטיה. בחנו סגנונות עיצוב שונים, התייחסו למאפייניו של כל סגנון ולאמירה העיצובית שלו. בדקו האם הוא משתלב בחדר הרחצה, האם הוא מתאים לצרכים שלכם ובאופן כללי לסגנון האישי המאפיין אתכם. השוואה כזו תלמד אתכם לא מעט על השוק, על מה נכון ומה פחות וגם מהם הטרנדים "החמים" ביותר כיום שכדאי לקחת בחשבון כשמחפשים ברזים לאמבטיה.
  3. התקציב שלכם – כשמשפצים או בונים בית, ההוצאות לרוב עשויות להיות גבוהות במיוחד. גם אם מתכננים את ההליך מראש, נתקלים לא אחת בהפתעות המצריכות הוצאות נוספות, שמרביתן לא מתכוננות. בכל מקרה, חשוב מאד שתגדירו ובמדויק ככל שניתן את התקציב שלכם לטובת רכישת הברזים ורק לאחר מכן תתחילו בחיפוש אחר המתאימים. פנו לחנויות שמתמחות בכך ובדקו האם ישנם מבצעים מיוחדים או אולי הנחות שתעזורנה לכם בצמצום ההוצאות (רלוונטי אם התקציב שלכם לא גבוה כל כך).
  4. איכות – איכות הברזים היא נקודה שחשוב מאד להתייחס אליה. הברזים לאמבטיה מגיעים ברמות שונות של איכות. ישנם ברזים איכותיים מאד וברזים פשוטים. אם אתם מחפשים מענה שילווה אתכם שנים, אל תתפשרו על האיכות וגם אם המחיר גבוה יותר. כפי שכולנו יודעים, מה שזול מאד יכול בעתיד לעלות ביוקר. כלומר, אם קניתם ברז זול במיוחד לאמבטיה, ייתכן שהוא באיכות ירודה ואתם צפויים להיתקל בבעיות רבות שתצטרכנה מכם בסופו של דבר את החלפתו באחד אחר חדש, וטוב יותר. אם אתם רוכשים ברז איכותי, הסבירות שתתקלו בבעיות שונות בעתיד, נמוכה יותר.
  5. מי מייצר את הברזים – חפשו ברזים לאמבטיה המיוצרים על ידי חברות מוכרות, כאלו שמציעות לכם גם אחריות לזמן מסוים וכתובת שאפשר לפנות אליה אם נתקלים בתקלה או בבעיה מסוימת בברז לאחר הרכישה.