באמצעות שימוש בחומרי ניקיון מתאימים והחלפת חלק מהאביזרים, אפשר ליצור תחושה של חדר אמבטיה נקי ומחודש.

אין כמו מקלחת ארוכה או אמבטיה חמימה להרגעת המתחים וליצירת תחושת ניקיון בגוף ובנפש. הדבר היחיד שיכול לפגום בתחושות מהנות אלו, זה חדר אמבטיה מוזנח ומלוכלך.

כיצד לתחזק את חדר האמבטיה?

יש שני דברים שחשוב לזכור לגבי חדרי רחצה. הראשון: חדרי רחצה חשופים לרטיבות ולחות וזה הגורם העיקרי לנזקים בחדרים אלו. השני: חדר אמבטיה סטנדרטי מכיל אביזרים ודברים השונים בצורה מהותית זה מזה, ולכן אין לנקות את האסלה, או את האמבטיה עצמה, בחומרי הניקוי המשמשים לניקוי ברז או כלי סניטציה עשויים אלומיניום.

את ניקיון חדר האמבטיה אפשר לחלק לפי הדברים המאכלסים אותו: אמבטיה, מקלחון, כיור, אסלה, קרמיקה וכלי סניטציה. כאשר מנקים את האמבטיה, כדאי להשתמש בחומרים מחטאים כמו כלור, ולשפשף היטב. הכלור יכול לשמש גם לניקוי האסלה ושטיפת הכיורים. מלבד הכלור, יש חומרים ייעודיים המשמשים להסרת אבנית ולניקוי קרמיקות. ישנם גם חומרים טבעיים הנמצאים כמעט בכל בית ואינם מצריכים קנייה מיוחדת, כמו חומץ וסבון כלים. חומץ וסבון כלים יכולים לשמש לניקיון רוב הדברים באמבטיה, ומכיוון שהם אינם מכילים תרכובות כימיות חזקות כמו חומרי הניקוי השונים, אפשר להשתמש בהם גם לאמבטיה עצמה וגם לכלי הסניטציה, אך חשוב להיזהר ולא לשפשף חזק מדי כלי סניטציה עשויים אלומיניום, כדי שלא יישארו סימנים. את החומץ כדי למהול במים, ולאחר מכן ניתן לנקות באמצעותו גם מקלחונים, כולל חלקי הזכוכית, הגומי והאלומיניום הנמצאים במקלחונים החדישים.

חידוש חדר האמבטיה

כזכור, הדבר הראשון שחשוב לזכור לגבי חדרי רחצה זו החשיפה הגבוהה לרטיבות ולחות. חשיפה זו יכולה לגרום ליצירת כתמי עובש, אבנית וריח של טחב. לכן, חשוב לאוורר את חדר האמבטיה ככל האפשר ולהקפיד לנקות עם חומרי ניקיון מתאימים להסרת כתמי עובש ואבנית. כאשר מנקים את חדר הרחצה באופן קבוע, בצורה מתאימה, מקבלים מראה רענן ונקי, הגורם לתחושת התחדשות.

הניקיון לכשעצמו מסייע לשמור על מצב חדר האמבטיה, ולמרות שהוא יוצר תחושת התחדשות ביצוע ניקיון, יש עוד דברים שאפשר לעשות כדי לחדש את חדר האמבטיה, מבלי להוציא סכומי כסף גבוהים. אפשר להחליף את וילון האמבטיה בווילון חדש וצבעוני או לוותר על וילון ולהתקין מקלחון. אפשר גם לקנות ברזים חדשים, לחדש עם מתקן לנייר טואלט או מחזיק למגבות, להציב סל כביסה מעוצב ונר ריחני. את המגבות המשמשות את בני המשפחה, אפשר להחליף במגבות חדשות בצבעים זהים או דומים לצבע השולט בחדר האמבטיה, לקנות שטיח חדש וכן הלאה.

ניקיון ותחזוקה נכונה של חדר האמבטיה, בתוספת החלפת חלק מהאביזרים הישנים בחדשים, תיצור מראה של חדר רחצה מטופח ומזמין.