מקלחת טובה בסוף יום ארוך היא אחת ההנאות הגדולות ביותר. המים הזורמים מתוך ראשי הגשם במקלחת, עוטפים את כל הגוף ומסייעים לפריקת מתחים ועייפות. מתוך כך, אנו נוכחים לראות כי מגמות העיצוב באבזרים לאמבטיה והמקלחת עוברות שינויים לאורך השנים. ישנה דרישה ההולכת וגוברת לראשי מקלחת גדולים ורחבים. הבחירה בראשי מקלחת גדולים הינה תוצאה של הצורך למקלחת טובה והגונה עם זרם מים חזק. אך מה קורה כאשר אין זרם מים חזק? כיצד להתמודד עם לחץ מים נמוך במקלחת?

 

הסיבות ללחץ מים נמוך במקלחת

לחץ מים נמוך במקלחת בפרט ובבית בכלל יכול לנבוע ממספר סיבות:
1.בעיות בצנרת המים – לעיתים צנרת המים בבית היא ישנה או סתומה. צנרת ישנה שהותקנה בהתאם לסטנדרטים לבנייה ישנים או התיישנות חומר הגלם ממנה היא עשויה הנותן את אותותיו. סתימות בצנרת הן בעיה נוספת הגורמת לירידה משמעותית של לחץ המים בבית.
2.בעיות בלחץ המים העירוני – לעיתים ישנן בעיות בלחץ המים העירוני או היישובי המשפיעות על לחץ המים בבתים. למרות העובדה כי התחזוקה והשירות הם באחריות הרשות המקומית, ניתן לפתור זאת ברמה הנקודתית בתוך הבית.
3.לחץ נמוך ממאגרי המים – ישנם מקרים בהם לחץ המים הגרביטציוני ממאגרי המים בבניין אינו מספק וכתוצאה מכך אנו חווים לחץ מים נמוך במקלחת.

הגברת זרם המים במקלחת

לאחר בנייה או שיפוץ של חדרי האמבטיה והמקלחת, באופן טבעי כל בני הבית רוצים ליהנות ממקלחת טובה.  השקעתם לא מעט בבחירת כל האבזרים כולל ברזים, ראשי מקלחת גדולים ומערכות למקלחת וכעת נותר לבדוק את זרם המים היוצא מהברזים. כאשר לחץ המים נמוך במקלחת או בבית באופן כללי יש למצוא פתרונות יעילים לבעיה. ראשית יש לבדוק ולוודא כי צנרת המים אינה פגועה או סתומה. יש לוודא שאין סתימות או נזילות לכל אורך קווי הצנרת בבית. במידה ויש בעיה יש לתקנה באופן מידי בכדי למנוע נזקים גדולים יותר של פיצוץ בצנרת המים. במידה והבעיה לא נפתרה ועדיין הנכם מתמודדים עם לחץ מים נמוך במקלחת, יש לשקול התקנה של משאבת הגברת לחץ מים בבית. משאבות להגברת לחץ מים נותנות מענה מקיף לבעיית לחץ מים נמוך במקלחת ובכל מערכות המים בבית. בשוק היום קיימות מספר רב של משאבות להגברת לחץ מים ויש להתייעץ עם מומחה ובעלי מקצוע בהתאמת המשאבה המתאימה לבית או לדירה.