איטום חדרי אמבטיה מצריך שימוש בחומרי איטום מיוחדים וגם פנייה אל בעלי מקצוע שיוכלו לסייע בכך. ישנם רבים הבוחרים לשפץ ולאטום את חדרי האמבטיה שבביתם באופן עצמאי ומבלי להיעזר בשיפוצניקים או אינסטלטורים המתמחים בתחום. אם אתם מתכננים לשפץ את חדר האמבטיה שלכם או מעוניינים לאטום אותו בצורה טובה יותר, מכפי שהייתה קודם לכן, המאמר הבא הוא במיוחד עבורכם: כיצד לבצע איטום חדרי אמבטיה? המלצות וטיפים ונקודות חשובות שכדאי להתייחס אליהן לפני שמתחילים.

איטום חלקו הפנימי והחיצוני של חדר האמבטיה

במסגרת איטום חדר האמבטיה יש להתייחס לשני חלקים: חלקו הפנימי של חדר האמבטיה, כלומר, הריצוף, הקירות וגם הרצפה, וחלקו החיצוני, משמע האביזרים השונים שבו והחיבורים שמקשרים בינם לבין האזורים השונים שבחדר. איטום חלקו הפנימי של חדר האמבטיה מתחיל ברצפה.  יש לייצר אגנית מתאימה לחדר האמבטיה ולעשות זאת בעזרת רולקות, המאפשרות אטימה טובה וביטול פינות חדות. בהמשך יש לטייח גם את קירות חדר האמבטיה ולמרוח אותם בחומר איטום איכותי, המספק הגנה מרבית. יש לכסות את הצינורות החשופים שברצפה באמצעות בטון ולהיעזר בדבק מיוחד, שאותו מוסיפים לתערובת, ליצירת רמת האטימות הנדרשת. לאחר תוספת הבטון מגיע שלב הריצוף. הריצוף מהווה שכבת איטום נוספת, השומרת על שכבת האיטום הבסיסית. חשוב לטפל נכון בחיבורים שבין המרצפות ולאטום אותם כראוי, שכן פעמים רבות הם מהווים מקור לחדירה של מים ולבעיות נוספות, העשויות לצוץ עם הזמן. אפשר לעשות זאת בעזרת סיליקון מיוחד, המיועד לשם כך, רובה או כל חומר איטום אחר המותאם לסוג הריצוף.

הקפדה נכונה על שלבי העבודה

איטום חדרי אמבטיה מצריך כאמור שימוש בחומרי איטום איכותיים אך במקביל גם הקפדה נכונה על שלבי העבודה. כדי לספק לחדר זה את רמת האטימות הנדרשת, חשוב להמתין עד לייבושה המוחלט של כל שכבת בטון או חומר בטרם מורחים עליה שכבה נוספת. בנוסף, יש לשים דגש רב מאד על איכות חומרי האיטום שבהם משתמשים ואל הברזים והפתרונות האחרים, הלוקחים גם הם חלק בחדר האמבטיה. איטום החיבורים שבין הברזים השונים והאביזרים ובחירה של מוצרים ברמה גבוהה, מוצרים עמידים ואיכותיים, יכולים כל אלה יחד לספק מרחב אטום וראוי, שישרת את בני הבית לאורך זמן וללא תקלות, נזילות או בעיות אחרות.

בכל בעיה שהיא, או בשל חשש לתקלה בצנרת, חשוב לפנות למומחים בתחום כדי לטפל בכך לפני ביצוע עבודת השיפוץ או איטום חדר האמבטיה. צנרת ישנה עשויה לגרום לנזקים חמורים, בין אם בדירה עצמה ובין אם בדירות הסמוכות. טיפול מקדים, פנייה אל אינסטלטור מקצועי שיוכל לסייע בכך, הוא הדרך הנכונה להתמודד עם כך בטרם מתחילים במשימה האיטום. חשוב לפעול נכון, להקדיש לכך את הזמן הנדרש וגם לרכוש את כל החומרים והציוד הנלווה בחנויות המתמחות בכך.