בשני העשורים האחרונים אנחנו רואים, גידול נרחב באפשרויות שלנו לבחור סגנונות ריצוף שונים לאמבטיה ובפרט אריחי קרמיקה. הרבה יותר צבעים, הרבה יותר סגנונות, טקסטורות שונות ומגוונות, אשר הופכות את חדר האמבטיה לייחודי ומיוחד.

על מנת לבחור אריחי קרמיקה מתאימים לאמבטיה, צריך להתחשב במספר גורמים, החל מגורמי שטח, כמו גודל החדר, מיקום החלונות והדלתות, מיקום האמבטיה והכיור, מיקום החלונות ועוד. כמו כן יש להתחשב בגורמים שונים שקשורים לעיצוב כולל של המקום, כאן לגודל ולצורת האמבטיה תהיה השפעה מכרעת וכן לאופי העיצוב שנרצה להעניק לחדר.

מלבד הגורמים הנ"ל, יש גם גורמים נוספים, כמו קלות הניקוי של האריחים, גורם הבטיחות, ובאיזה גודל אריחים נרצה לבחור, האם אלו יהיו אריחים קטנים שיגרמו לנו הרגשה צפופה או אריחים גדולים שיגרמו לנו הרגשה רחבה.

אילו אופציות עומדות לפנינו?

נתחיל כמובן באופציה של אריחי קרמיקה לאמבטיה.  אופציה מוכרת ואהובה בזכות העובדה שמדובר באריחים בעלי עיצוב נקי, אשר מגיעים עם מגוון צבעים ובעיצובים מגוונים. אריחי קרמיקה ניתן להתאים לסדרי גודל שונים של חדרי אמבטיה, הייחוד של האריחים הוא בכך שמאוד קל להתקין אותם ולתחזק אותם. ניתן לבחור אריחים בסדרי גודל שונים, מה שעוזר לנו לבחור האם נרצה תחושה רחבה לחלל החדר או תחושה צרה.

אפשרות אחרת היא לבחור גרניט פורצלן או שיש, אריחים שנחשבים גם הם מאוד פופולאריים ונפוצים, לא רק לחדרי אמבטיה אלא בכלל לריצוף ביתי. ריצוף גרניט פורצלן זוכה להצלחה גדולה בזכות העובדה שהוא מחזיק מעמד זמן רב, מאוד חזק ועמיד, ניתן למצוא אותו בעיצובים רבים, וקל מאוד להדביק אותו.

בשנים האחרונות אנחנו רואים גם אופציות נוספות של אריחים, למשל, ריצוף פסיפס. ריצוף שמעניק לחדר האמבטיה אווירה ייחודית, כמעט אומנותית. מלבד היתרון העיצוב של פסיפס לחדר אמבטיה, יש יתרון נוסף וזה הבטיחות, מאחר ולא מדובר ברצפה חלקה, אז אין סכנת החלקה. מה שכן, מדובר בריצוף הרבה יותר מורכב, ועבודת ההדבקה שלו צריכה להיעשות על ידי גורם מקצועי. מה שכן, העמידות של ריצוף פסיפס היא מאוד גבוהה.

עוד אופציה, יחסית חדשה, היא פרקט עמיד במים. עד לא מזמן ידענו שפרקטים לא יכולים להתמודד עם רטיבות. לאחרונה החלו להופיע בשוק פרקטים עמידים למים, ואנשים רבים החלו להתקין אותם בחדרי אמבטיה. מדובר בפרקטים למינציה. היתרון הגדול שלו, היכולת ליצור שילוב בין הפרקט בשאר החדרים לבין הפרקט בחדר אמבטיה.

כיצד קונים אריחי קרמיקה לאמבטיה?

מאחר ואריחי קרמיקה הם המוצר הפופולארי ביותר נציג כאן הסבר קצר, כיצד רוכשים אותם. ראשית, יש לבחור את הצבע וסגנון האריחים, במקביל יש לבדוק כיצד מרכיבים אותם, וכן יש לבדוק מה גודל כל אריח שאנחנו קונים, על מנת שנוכל לדעת כמה אריחים לקנות. רצוי מאוד להתייעץ עם הרצף שלכם לפני הרכישה.