צביעת אמבטיהצבע מהווה חלק חשוב ביותר בהיבט החזותי של כל חדר – אבל סביר להניח שהחדר שטענה זו היא הכי נכונה לגביו הוא חדר האמבטיה. הסיבה לכך פשוטה ביותר: מדובר בחדר קטן יחסית, שבו הצבעים מהווים חלק משמעותי מהחוויה, משום שכמעט אין במקום שום גירויים חזותיים אחרים.

מדוע גירויים חזותיים חשובים?

אף על פי שאנחנו רגילים לשמוע על החשיבות של גירויים חזותיים בהקשר של התפתחות תינוקות וילדים, מדובר בגורם חשוב ביותר גם עבור מבוגרים. במילים אחרות, אם אתם מעוניינים ליצור מקום שהחוויה בו היא חיובית וטוטאלית – יש לבחור את הגירוי החזותי הנכון, שבמקרה של חדר האמבטיה הוא צבע הקירות.

כיצד לבחור נכונה את צבע הקירות?

לפני שמתחילים במשימת צביעת חדר האמבטיה, יש לגשת בשיא הרצינות לנושא בחירת הצבע עצמו. כך, כאשר מדובר בחדר אמבטיה קטן, המטרה היא ליצור תחושה של שטח פתוח נרחב, למרות הגודל הצנוע. על מנת לעשות זאת בצורה תקינה, לא תמיד יש צורך לפנות למעצב פנים או לכל מומחה אחר בתחום. שילוב בין העקרונות הבסיסיים של העיצוב וההעדפות האישיות שלכם ושל בני הבית בהחלט תספיק על מנת להגיע להחלטה הנכונה שעליה לא תתחרטו במרוצת השנים.

מניעת פטריות עובש בצביעת חדר אמבטיה

אחת הבעיות המרכזיות בחדרי אמבטיה היא הופעתן של פטריות עובש.

מאחר וחדר האמבטיה נתון לעתים לתנאי לחות ורטיבות קיצוניים, יש לעשות שימוש בצבעים מתאימים המכונים נושמים.

צבעים אלה מאפשרים את יציאת הלחות והרטיבות מהקירות – דבר שימנע הופעת פטריות עובש בעתיד.

כמו כן, כדאי להכיר מספר חומרים שמאפשרים את השמדת הפטריות ומניעת הופעתן בעתיד. שימוש בחומרים הללו לא רק שיבטיח חדר אמבטיה יפה ומזמין, אלא גם נעים, נקי ומתוחזק כהלכה.

ניתן ללמוד יותר על צביעת חדר אמבטיה באופן הנכון בדגש על טיפול ומניעת פטריות על הקירות באתר זה.

כיצד מבצעים צביעת חדר אמבטיה?

לאחר בחירת הצבע, חשוב לבצע את הצביעה באופן נכון. מדובר במשימה הכוללת מספר רבדים, ואם המשאבים, הידע, המיומנות והסבלנות הדרושים על מנת לבצע את העבודה בצורה הטובה ביותר אינם מצויים בידיכם, עדיף שתפקידו אותה בידי מומחים ברמה הגבוהה ביותר – צבעים בעלי ניסיון. יחד עם זאת, מי שביצע את המשימה הזו פעם אחת ומצויים בידיו כל האביזרים הדרושים (מברשות, רולר, גישה לצבעים באיכות גבוהה ויכולת לערבב אותם יחדיו), אין שום סיבה שלא יוכל לעשות זאת באופן עצמאי, בעיקר אם התקרות בחדר אינן גבוהות במיוחד. צביעת האמבטיה צריכה להתבצע באמצעות צבעים מתאימים העומדים בלחות ואינם מתפוררים עקב מגע נקודתי עם מים. בדרך כלל מדובר בצבעים אקריליים.

כיצד שומרים על הצבע לאורך זמן?

על מנת שכל העבודה שבוצעה לא תהיה לשווא, כדאי מאוד להנהיג דרכי התנהלות תקינות לשמירה על הצבע – לא לגרד אותו, למנוע במידת האפשר חשיפה למים ולחומרי ניקוי וכיוצא באלה. מומלץ לחדש את הצבע בשכבה דקה מדי מספר שנים, על מנת להעניק למקום תחושה רעננה ונעימה יותר. הדבר יאפשר ליצור את התנאים האופטימליים לבילוי נעים ומפנק בחדר האמבטיה מדי יום ביומו, והרי זוהי המטרה העיקרית של פעולת הצביעה.