חדרי רחצה הינם החדרים המפנקים והאינטימיים ביותר בבית אך יש לציין כי ברוב המקרים הם גם הקטנים ביותר. מסיבה זו יש לנקוט בכל האמצעים על מנת להבטיח כי חדר זה יהיה הנעים והאסתטי ביותר, יתאים לאופי דיירי הבית ויראה גדול ומרשים למרות מימדיו. מעצב פנים מוכשר יכול לעזור לכם לעמוד במשימה זו על הצד הטוב ביותר ולהלן האלמנטים אשר נמצאים בתחומי אחריותו.

בחירת חומרים

מעצב פנים הינו איש מקצוע אשר בחר להתמחות בהתאמת העיצוב לצרכי המשתמש והתנאים הפיזיים הקיימים בחלל ספציפי. כאשר מדובר בחדר הרחצה הדבר מקבל משנה חשיבות וזאת בשל תנאי הרטיבות והלחות הנמצאים בו, מה שמצריך בחירת חומרים ואביזרים דקדקנית במיוחד. בראש ובראשונה מעצב הפנים יעזור לכם לבחור קרמיקות ופסיפסים בהתאם למאפייני החומר ויתרונותיהם. זה ימשיך בבחירת סוג האמבטיות (שיש, חרס וכו), הברזים (ניקל, נירוסטה, פליז ועוד) וגם בבחירת צורת הברזים כגון ברזי "נביעה" מעוצבים וסוגי ברזים אחרים. מעצב פנים איכותי יעזור לכם לבחור גם את ארונות האמבטיה, עץ מלא (גושני, רב שכבתי ואחרים), סוגי הציפויים וכו' ויוכל להבטיח כי בתמורה למחיר המבוקש הלקוח יקבל מוצרים איכותיים בלבד אשר מתאימים באופן מלא לתפקוד.

מיקום האביזרים

על מנת למקסם את שטח החדר, יש לתכנן מראש היכן ימוקם כל אחד מהאלמנטים ומה יהיה גודלם הרצוי. היכן ימוקם הכיור, האמבטיה, האם ניתן להשתמש בג'קוזי, האם ניתן להתקין מדפים והיכן ימוקמו הארונות. טרדות אלו הינם מנת חלקם של משפצים רבים וכאלו אשר מעוניינים לבנות דירה חדשה. מעצב פנים יודע כיצד למקם את הפריטים בצורה הטובה ביותר מלכתחילה כך שהשימוש העתידי יהיה מיטבי. בין האפשרויות העומדות בפניו ניתן לציין התאמה של מקלחונים פינתיים ואף אמבטיונים, המלצה על גופי תאורה ייעודיים כך שהחדר יראה גדול מכפי מימדיו ותתקבל תאורת אווירה מתאימה וכו'. שימו לב שישנם מעצבי פנים אשר גם אדריכלים במקצועם, יתרון שאין להקל בערכו בבחירת מעצב הפנים שלכם.