בשביל ליהנות ממטבח מעוצב ונאה לפי טעמכם, השקיעו מחשבה בבחירה של כל פריט, גם בעת בחירה של ברז מתאים למטבח השקיעו מחשבה – לבחירה מוצלחת!

בעיצוב מטבחים חייבים להקפיד על התאמה בין הפריטים השונים, כך מושגת המטרה – מטבח מעוצב בטוב טעם ובחן והכי חשוב – בסגנון האהוב עליכם! לכן כאשר אתם עומדים לפני בחירה של ברז למטבח, עליכם לשים לב למספר נקודות חשובות. הללו קשורות למראה של הברז, לפרקטיקה של התחזוקה והניקיון שלו, לנוחות השימוש ולפונקציות מיוחדות. התחשבות בפרמטרים הללו תסייע לכם ליהנות לאחר הרכישה מברז מותאם ומוצלח, כזה שישמש אתכם לאורך זמן בצורה האידיאלית ביותר.

חומר הגלם ואיכות הברז

יש ברזים העשויים פלסטיק ויש ממתכת. בעת בחירת הברז חשוב לדעת שברזים מפלסטיק עמידים פחות ושבירים יותר. לכן לא מומלץ לבחור בהם. אלא בברז מתכתי שהוא עמיד יותר לאורך זמן, מתאים לשימוש במים בטמפרטורות גבוהות ומשמש את הלקוחות לאורך זמן רב יותר.

סוג המטבח והתאמת הברז

נתייחס ראשית למראה של הברז בהתאמה למטבח שלכם. אם לדוגמה יש לכם מטבח בסגנון כפרי, הרי לא יתאים לשלב בו ברז מתכתי בקו חלק וקר. הברז לא ישתלב בעיצוב הכללי ויקלקל את האווירה שהריהוט כולו ניסה להשיג. במטבח כפרי כמו גם עבור מטבח פרובנס יתאים לבחור ברז בגימור מט ובצבע המשתלב עם העץ המלא והטבעי.

אופני זרימת המים

הברזים כיום מציעים שפע של אפשרויות לשימוש נוח ומתאים לכל אחד. יש ברזים בהם ניתן לברור את סוג זרימת המים וליהנות מזרם דומה לספריי, בברזים אחרים יש אפשרות לפתח עבור מים מסוננים ולמי שחשוב ליהנות מנוחות בעת ביצוע ניקיון והדחת כלים גדולים, מומלץ לבחור בברז נשלף שיסייע בביצוע מטלות הניקיון במלוא הנוחות והיעילות.

נוחות פתיחת הברז וסגירתו

כאשר אתם עומדים מול הדגמים המוצעים בחנות, עליכם לזכור את תנאי השטח ואת צורת השימוש שלכם. אם אתם מוצאים את עצמכם לא פעם מנסים לפתוח את הברז ביד אחת או אפילו רק בזרת הפנויה או הנקייה… חשוב כי תבחרו בברז שקל לפתוח ולסגור אותו. כך הוא ישמש אתכם בנוחות ולא תהיו חייבים להניח הכול לפני שאתם ניגשים לפתוח את הברז. כמו כן שימו לב בעת הבחירה לאופן הפתיחה של הברז – האם אתם מעוניינים בברז בעל ידית אחת או בעל שתי ידיות נפרדות למים החמים והקרים. יש כאן ממד של הרגל אך גם של נוחות.

לסיכום, לפני שאתם בוחרים את הברז הבא שלכם, חובה לאפיין את הצרכים האינדיבידואליים שלכם ולהחליט מהו הצורך המדויק. כך תגיעו מוכנים לחנות ותדעו מה בדיוק אתם מחפשים, ואיזה ברז יוכל לשרת אתכם נאמנה בשנים הקרובות.