אנשים מודעים לעובדה כי רכישת ברזים למטבח או לחדרי האמבט, אינה בגדר פינוק בלבד. יש בכך הצדקה חלקית, היות והרזים חדשים ומעוצבים עשויים להעניק למטבח או לחדר האמבט מראה חדש ומיוחד, אסטטי ונעים, אבל עדיין קיימים יתרונות נוספים לרכישת ברזים חדשים ומעוצבים. אנו רואים באולמות התצוגה של כלים סניטריים וברזים, כי קיימת השפעת העיצוב התעשייתי על עיצוב ברזי המים, במיוחד למי שאוהב יותר את הסגנון המודרני בעל הקווים המינימאליים והישרים. ישנם ברזים חדשים ומתוכננים בצורה כזאת שיפעילו יותר לחץ מים בהפעלתם, מה שיסייע בחיסכון במים. בגלל העלייה המשמעותית במחירי המים, אנשים רבים מוצאים כי מדובר בחיסכון וכן בפרקטיות של רכישת ברזים מסוג זה.

הבחירה של הברזים לחדרי האמבט או למטבח, הינה עבור משפחות עם ילדים לרוב, כך שמומלץ לרכוש ברזים שיהיו פשוטים יותר להפעלה כמו ברזים עם ידית הרמה פשוטה או ידית לחיצה. ככל שמתקינים בבית ברזים שקל לתפעל אותם, כך הילדים יוכלו לסובב את ידיות הברזים בקלות  וכך תימנעו מטפטוף של מים.

איכות ברמה גבוהה ועיצוב חדשני של ברזים

 ישנם פלאי טכנולוגיה גם בתחום עיצוב הברזים גם הנוחות והפרקטיות וכן השפעת העיצוב התעשייתי על עיצוב ברזי המים, גורמת לברזים להיראות מיוחדים, כאלה שמושכים את העין מבחינת העיצוב וכן, הפרקטיות והנוחות הם במעלה הראשונה. הברזים החדישים בשל ההשפעה של העיצוב התעשייתי כמו במסעדות מוסדות שונים כגון בתי מלון, זוכים לעיצוב חדשני ומיוחד. ברזים, במיוחד אלה המיועדים לשימוש במטבח, מתאפיינים בקווים נקיים ומינימליסטים שמשדרים חזות מהודרת יוקרתית ואיכותית.

הסוגים הנפוצים של ברזים בעיצוב תעשייתי

 הברזים התעשייתיים מתאימים יותר למטבחים גדולים כמו כאלה עם ידית X שמקנה מגמה של רטרו עם נגיעות מודרניות. כאשר אנו רוכשים ברזים עבור המטבח, יש לשלב אותם בהתאמה לאלמנטים השונים ולסגנון המטבח. למשל אם מדובר על סגנון מודרני של מטבח, ניתן למצוא מנגנון ייחודי של ברזים המותקנים בתוך הקיר כאשר המנגנון הינו חבוי והגימורים הם מיוחדים ועדכניים.  למשל ברזים נשלפים בכיור המטבח או ברזים בסגנון מפל שמתאימים לחדרי האמבט בכיורים ועוד.

ישנם כאלה שהם חסידי הסגנון התעשייתי, כך שהיום ניתן לראות עיצוב זה, גם בבתים פרטיים או ווילות מפוארות, כאשר גם סגנון המטבח מתאים לעיצוב כולל זה.

מטבחים בעיצוב תעשייתי

 כאשר אנו מעוניינים לעצב מטבח בסגנון התעשייתי, הכוונה היא לסגנון שמצד אחד יש בו פשטות וקווים נקיים, מה שמקנה את היופי של המרקם הטבעי של חומרי הגלם שמהם מיוצר המטבח.ץ סגנון מטבח בעל עיצוב תעשייתי, ניחן בקירות מצופים אריחים, בריקים קיר צבוע בלבן או אפילו קירות בטון. כל האלמנטים השונים חייבים להיות זהים, אם מכשירי החשמל, הברזים שיהיו אף הם בסגנון תעשייתי כגון ברזים גדולים נשלפים שקל ונוח להשתמש  בהם ולנקות אותם. מדובר על אסטטיקה מודרנית יחד עם אלמנטים תעשייתיים.