הצעות לעיצוב קירות חדרי האמבטיה

אולי חדר האמבטיה הוא החדר הקטן ביותר בבית, אבל יש לו בהחלט השפעה רבה מאוד כשזה נוגע לעיצוב הפנים. יש מגוון גדול של כלים סניטריים נהדרים לבחירה – אלגנטיים ומודרניים, קלאסיים ומסורתיים, או כל דבר אחר שנמצא ביניהם.

שיפוץ חדר אמבטיה עולה לא מעט כסף, לכן העיצוב צריך להחזיק מעמד ולהתאים לאורך שנים. בימינו, חלק ממגמות עיצוב הפנים לחדרי אמבטיה כוללות סגנון של בית מלון וספא, או עיצוב רטרו נוסטלגי. אבל, גם סגנון מודרני, מסורתי או כפרי יכולים להיות פתרונות טובים לטווח הארוך.

חדרי אמבטיה מסוגננים או חדרי רחצה מעוצבים יכולים לבוא בכול הצורות והגדלים, מחדרון קטן בקצה הבית ועד לחדר אמבטיה גדול ומפואר. אבל, לא משנה מה גודל האמבטיה, בכול מקרה תצטרכו לתכנן ולתקצב כמה דברים בסיסיים, כגון: שירותים, כיור, מקלחת, חיפוי הקירות, ריצוף, תאורה, אחסון, חימום ואוורור.

בחרו בסגנון חדר האמבטיה ובחומרים

סגנון עיצוב הפנים שתבחרו לחדר האמבטיה יכתיב לעיתים קרובות את החומרים שבהם תשתמשו. חדר רחצה מודרני יכלול, קרוב לוודאי: רצפת אבן וקיר אריחים, אפשר גם לשלב קיר מחופה בבטון אדריכלי. חדר אמבטיה מסורתי יותר וחלל בסגנון כפרי יכלול בדרך כלל: קיר צבוע, עץ חשוף, רצפת עץ ואריחים על הקיר שמאחורי הכיור, המקלחת והאמבטיה.

קחו בחשבון שהאמבטיה היא תמיד המאפיין הבולט בחדר הרחצה, בין אם היא עומדת באופן עצמאי על רגליים ובין אם היא צמודה ושעונה אל הקיר. באשר לכיורים, כיוון שהם מגיעים בכל הצורות, הגדלים והחומרים – מקרמיקה ואבן ועד לנירוסטה וזכוכית, כדאי לבחור כיור שיתאים לסגנון העיצוב שבחרתם לחלל הרחצה. אגב, אם חדר האמבטיה שלכם מרווח, תוכלו לבחור בשני כיורים לשני בני הזוג ולהתקין פתרון אחסון נוח ומסודר.

רעיונות לעיצוב קירות חדר האמבטיה

הבחירה באריחים לחיפוי הקירות בחדרי האמבטיה היא נפוצה למדי. אריחים גדולים קלים לניקוי ולעומתם אריחי פסיפס קטנטנים מוסיפים אווירה וצבעוניות ויישארו תמיד פופולריים. הנה כמה אפשרויות נוספות לחיפוי קירות חדר האמבטיה:

קיר בריקים חשוף – יהפוך למאפיין בולט בחדר האמבטיה שלכם ויוסיף אלמנט "היסטורי" לחלל. קירות בריקים חשופים ישטפו את האמבטיה בתחושה של רטרו עם המון אופי. אפשר לשפר עוד יותר את קירות הרטרו על ידי בחירה באמבטיה אלגנטית מאוד. אם אתם מעדיפים מראה מינימליסטי, תוכלו לעטר את הקיר עם מראה עתיקה.

קיר בטון – אמנם הבטון הוא משטח נקבובי מדי מכדי להשתמש בו במקלחת, אבל יש היום בטון אדריכלי יפהפה שניתן להשתמש בו גם בחדר האמבטיה, אולי עדיף לחפות בבטון את הקיר שלא בא במגע ישיר עם המים. הבטון יוצר אלמנט מאוד דקורטיבי דמוי ספא.

אריחים מודרניים – אם אתם מתכוונים לתת לקירות חדר האמבטיה שלכם מראה עכשווי, נקי ומתוחכם, האריחים המודרניים הם הבחירה המתאימה לכם. קווים נקיים, פסיפסים ועוד – יש אינספור דרכים כדי לקשט את קירות חדר האמבטיה שלכם באמצעות מגוון של אריחים שזמינים היום בשוק.

קירות עץ – יתנו תחושה כפרית ונעימה לחדר האמבטיה שלכם. אין חוויה רגועה יותר מקירות ספוני עץ בחדר האמבטיה. אפשר להשתמש בעץ כדי ליצור יחסים מעניינים בין מרקמים שונים וצורות שונות.