17 נוב 2014
נובמבר 17, 2014

ברזי העתיד

אחת התובנות שמביאות עמן השנים היא שעדיף ליהנות ממוצר איכותי לאורך תקופה ארוכה, מאשר להתפשר על מוצר זול בעל איכות פחותה, כזה שיש להחליפו מעת לעת. כולנו אוהבים איכות, השאלה היא איפה כדאי לנו להשקיע בה.

בכל מקום בבית

תחשבו על זה רגע, איזה מכשיר בבית מופעל אצלכם הכי הרבה פעמים? רמז, זו לא הטלוויזיה וגם לא התנור. אלו הברזים. ישנם סוגים רבים של ברזים: לאמבטיה, לכיור, למטבח. ישנם ברזים בעלי מספר נקודות יציאה (אינטרפוץ) וברזים בעלי ראש נשלף. המשותף לכולם: שאלת האיכות.

מדוע חשובה איכות הברז?

איכותו של ברז באה לידי ביטוי בעמידותו לאורך זמן מול האויב המר – האבנית. באותו האופן שפועלת האבנית על השיניים שלנו, כך היא פועלת גם על הברזים: האבנית מצטברת לשכבה חיצונית הפוגמת בברק ובמראה הנקי של הברז, וכן שכבה פנימית המקשה על פתיחתו וסגירתו.

בברזים חדשים ההבדל יהיו פחות מובהק, אולם לאחר חצי שנה של שימוש נוכל לראות ולהרגיש אותו בבירור: ברז סטנדרטי יראה סימנים של אבנית מבחוץ, ויהיה בעל פתיחה קשה יותר, בעוד שברז איכותי ייראה וירגיש בדיוק כפי שיצא מהמפעל.

ברז איכותי =רמת חיים גבוהה

בחנו את הברז שלכם: האם ניתן לפתוח אותו מבלי להשקיע כוח, או שאתם מוצאים עצמכם נאבקים איתו כדי להנמיך במעט את הזרם? אם כן – זהו אינו הברז בשבילכם.

לא כולנו מודעים לכך, אבל ברז איכותי הוא הרבה יותר ממה שנראה לעין. מאחוריו שנים רבות של תכנון ובחירה של החלקים המתאימים והעמידים ביותר – הנדסת אנוש הבאה לידי ביטוי בנוחות שימוש, טכנולוגיות לחסכון במים ועוד. ברז איכותי מורכב ממערכות המיועדות להתמודד עם הבלאי הנגרם מהצטברות האבנית (כגון מנגנון הפעלה קרמי או פתחי יציאת מים מסיליקון), ומתוכנן באופן המאפשר פתרון לבעיות תפעוליות נוספות כגון גלישת מים לפנים הארון, שחיקת המנגנון הגורמת לטפטוף, ועוד.

יתרון נוסף של ברז איכותי הוא ספקטרום הדגמים והעיצובים השונים, המאפשרים להתאים את דגם הברז לקו העיצובי של החלל שאליו הוא מיועד, ובכך לשמור על האיזון וההרמוניה שבו.

העתיד כבר כאן

מעבר לאיכות, קיימת פונקציונליות נוספת בברזים, בהתאם לסוג הברז. ישנם ברזים מתפרקים (בעיקר ברזים למטבח), באופן המאפשר שימוש בברז כצינור, ישנם ברזים עם תאורה, ברזים עם מנגנון הגנה השומר על טמפרטורה מקסימלית ועוד רבים ואחרים, אולם אנחנו רוצים לדבר על ברזי העתיד: הטאצ'!

ברזי הטאצ' חדשים באופן יחסי אצלנו בארץ. מעבר לעיצוב מוקפד ומרשים, הם מאפשרים הפעלה באמצעות נגיעה קלה עם המרפק או גב כף היד. באופן הזה, אנו יכולים להמשיך לעשות את אותה הפעולה שעשינו לפני – לבשל, לשטוף ידיים, להתגלח. כל אלו מאפשרים לנו נוחות, חיסכון אדיר במים, ושמירה על הנקיון של הברז.

אל תבלבלו אותם עם ברזים שמגיבים לתנועה – מדובר בטאצ', ממש כמו זה שקיים בסמאראפונים שלכם, וכמוהו, גם הטאצ' הזה יידע לזהות את הכוונה שלכם, ולשרת אתכם בהתאם.