מטבח הוא אחד האזורים החשובים ביותר בבית אם לא החשוב שבהם. בבתים רבים המטבח הוא המרכז, והוא הרבה יותר מאזור להכנת האוכל. זהו אזור מפגש מרכזי בו נעשות גם שיחות מעניינות ומועבר זמן איכות של בני הבית. הכיור והשיש מהווים את לב המטבח. זה המקום בו הכל קורה. ברז נוח הוא בסיסי לעבודת המטבח וגם שיש כאזור העבודה צריך לספק מרחב ומקום נוח לעבוד בו. איך בוחרים שיש וברזים? למה חשוב לשים לב ואיך משלבים ביניהם?

שיש למטבח- שילוב של נוחות ועיצוב

כאשר מחפשים שיש למטבח חשוב קודם כל לדעת מהם סוגי השיש הקיימים. אחד הסוגים הנפוצים ביותר הוא שיש קיסר שהוא למעשה אבן קיסר, משטחי קוורץ המודבקים בדבק ייחודי הכולל גבישי קוורץ. הוא נחשב חדשני, נוח לעבודה ולניקוי, זמין ומגיע בכל צבע ודוגמה. המחיר של שיש קיסר נוח ביחס לסוגי שיש אחרים. סוגים נוספים שישנם הם שיש גרניט הנחצב מבטן האדמה, שיש חברון, שהוא שיש אמיתי המגיע מאזור חברון, נאוליט וקוריאן.

הבחירה בשיש קיסר הפכה לבחירה האולטימטיבית ברוב הבתים בגלל שילוב בין נוחות, מחיר ואפשרויות העיצוב הרבות. למי שחשוב שיש אמיתי יכול לבחור בשיש חברון. חשוב להתאים את גוון השיש לקונספט העיצובי הכללי של המטבח ושל הבית בכלל, במיוחד בבתים החדשים בהם הסלון והמטבח מהווים חלל אחד. מומלץ לתכנן את המטבח כך שלשיש יהיה די מרחב כי זהו משטח העבודה שלכם.

ברזים- עולם שלם של אפשרויות

ברזים למטבח, כמו גם לאמבטיה, באים היום במגוון עיצובים וסוגים. אם בעבר הברז התחבא בכיור כאילו רצה להסתתר, היום ישנם סוגי ברזים בעלי עיצוב בולט. ישנם כאלה בעלי ראש ישר וכאלה בעלי ראש מעוגל. חשוב לבחור ברז שיהיה קודם כל נוח לעבודה. מומלץ שיהיו בו שני מצבים של זרם ממוקד וזרם מפוזר ממש כמו בראש של טוש. כדאי לבחור ברז נשלף שבאמצעותו יהיה ניתן לשטוף לא רק את הכיור אלא גם את הסביבה הקרובה אליו.

לבחור ברז איכותי

הבדל בין ברזים ניכר לא רק בעיצוב אלא גם באיכות שלהם. איכות הברז יכולה לבוא לידי ביטוי במספר דברים כמו האם הוא עשוי מתכת אל חלד, האם הברזים עשויים יציקת נירוסטה או משלבים בתוכם גימור כרום. היום ישנם ברזים המכילים פונקציות מעבר לרגיל כמו מערכת סינון או ברזים המשלבים מים חמים וקרים. חשוב שתוספות ושדרוגים יהיו עדיין התוספת ולא יבואו על חשבון בסיס איתן ואיכותי.

לסיכום, מטבח הוא השקעה לטווח ארוך מאוד ולכן חשוב לתכנן אותו בקפידה. בחירת שיש שיהיה נכון לכם גם מבחינה פרקטית וגם מבחינה עיצובית וגם ברז איכותי שישרת אתכם היטב היא חשובה ותספק נוחות לטווח ארוך.