כלי סינטריה

מה הופך פרוייקט מגורים מסוים ליוקרתי? כפי שיוכל להעיד כל אדם שראה פרוייקט מהסוג הזה, מדובר בשורה ארוכה של פרמטרים שפועלים יחדיו ויוצרים שלם הגדול מסך החלקים שלו. המפתח לעיצוב יוקרתי ומפואר נמצא (גם) בפרטים הקטנים, ובכלל זה – כלי הסניטריה המיועדים לחדר השירותים, לאמבטיה או למטבח. לא כולם מודעים לכך, אבל גם בתחום הזה ניתן למצוא פריטים שלוקחים את הפאר מספר צעדים קדימה.

אז מה הופך כלים סניטריים ליוקרתיים?

כשגרים בפרוייקט מגורים יוקרתי, רוצים שהפאר יישמר גם בכל הנוגע לכלים הסניטריים. אף על פי שאין הגדרה חד משמעית של יוקרה בתחום, בהחלט אפשר להצביע על מספר פרמטרים המאפיינים כלים סניטריים וברזים המעלים קונוטציות מהסוג הזה. זה מתחיל מהעיצוב שלהם, שנחשב למוקפד פי כמה ביחס לכל סוג אחר של ברז. תשכחו מכל הדגמים המשעממים והשגרתיים של הברזים שהכרתם עד היום. כיום, השוק כולל ברזים בעיצובים מפתיעים ובצורות שונות ומגוונות, בהן כל קימור הוא יצירה עיצובית מרשימה.

שאלת חומר הגלם חייבת להישאל ביחס לכל כלי סניטריה. כדי לשמור על הפאר, חשוב לבחור בחומרי גלם יוקרתיים המעלים קונוטציות חיוביות כאלה – דוגמאות לכך הן נירוסטה או גימורי כרום. חומרים מהסוג הזה יביאו למראה מבריק שמושך את העין, ולכך שהכלים יהפכו בצורה מהירה מאד למרכז החדר בו הם נמצאים.

אל תשכחו את הנדסת האנוש

כיום, יוקרתי אינו רק כל מה שיפה, אלא גם מה שנוח לשימוש. הנדסת האנוש פועלת שעות נוספות במקרה של כלי סניטריה יוקרתיים, כאשר הדגמים המובילים משנים את כל מה שידענו על אופן התפעול של כלים אלה. אין אלה רק ברזים נשלפים שמקלים את השימוש ושמעלים את הפונקציונליות מספר רמות, אלא גם פיתוחים מיוחדים דוגמת פיה ייעודית שמטרתה למנוע ממים לזלוג מחוץ לכיור, מערכות אלקטרוניות לבקרה ולתפעול הברזים באופנים שונים וכיוצא באלה.

ומה באשר למחיר?

אם חששתם שהיוקרה ושהטכנולוגיה יביאו לכלים סניטריים שיהיה לכם קשה עד בלתי אפשרי לעמוד בעלות הרכישה שלהם, חשבו שנית. המציאות היא שכיום, היצע הדגמים כה רחב עד שניתן למצוא ברזים יוקרתיים בכל קנה מידה המוצעים במחירים נוחים – הפערים ביניהם לבין הברזים הפשוטים והמוכרים ממש אינם אסטרונומיים. זאת ועוד, בהתחשב ברצון ליצור בית מוקפד מ-א' ועד ת' במקרה של פרוייקטים יוקרתיים, דומה שהמחיר בטל בשישים אל מול היתרונות המגוונים של השימוש בכלים הסניטריים, כפי שתוארו כאן.

המאמר נכתב באדיבות אדם שוסטר.