קונים דירה חדשה, משפצים את הדירה הקיימת או מעוניינים רק לרענן את המראה המיושן של המטבח? הרצפה תיראה נוצצת יותר, אולי תתקינו ארונות חדשים, תחליפו את מכשירי החשמל השונים במטבח כמו המקרר, התנור והמיקרוגל – אבל יש מרכיב אחד חשוב שהופך כל מטבח ליצירת אומנות של ממש. האזור שבו ניתן לראות שהשקעתם חשיבה נוספת על עיצוב מודרני ומהווה כרטיס הביקור של המטבח, ועם מגוון אפשרויות שקיימות היום בשוק – רצוי לא לשכוח אותו.

 כיור מטבח לבעלי תקציב נמוך

עיצוב מודרני של כיור המטבח ושל הברזים המחוברים אליו יוצר תחושה של יוקרה בבית. עם זאת, לעיתים אנו מעוניינים רק בשינוי נקודתי, וגם לבעלי תקציב נמוך ניתן להתאים כיור חדש לבית. קיימים מגוון חומרים שניתן לבחור לעיצוב כיור המטבח, כאשר לבעלי תקציב נמוך מומלץ לחפש כיור אקרילי (המכונה גם סיליקוורץ). מדובר למעשה בפלסטיק המצופה בפיברגלאס. אם מדובר בדירה להשכרה ופחות חשוב לכם לשדר יוקרה – זו האפשרות הנכונה עבורכם. היתרון הגדול שלו הוא מחירו הנמוך, והחיסרון – הוא נשרט בקלות ואינו עמיד לאורך זמן בפני שינויי טמפרטורה תכופים. לכיור זה תוכלו להתאים ברזים בגוון דומה מפלסטיק בעלות נמוכה.

כיור מטבח בעל עמידות גבוהה

אם עמידות גבוהה חשובה לכם, תוכלו לבחור באחת משתי האפשרויות: הראשונה היא כיורים עשויים מסיליגרניט, המהווים שילוב של גרניט וקוורץ. הם אמנם יקרים יותר, אך בעלי עמידות גבוהה. חיסרון נוסף שיש לכיורים אלה, מלבד המחיר הגבוה יותר מכיור המטבח האקרילי, הוא הקושי בניקיון של החומר, כיוון שהוא רגיש מאד לכתמים. אם הילדים משאירים שאריות אוכל בכיור זמן רב, אולי זו לא תהיה האופציה הטובה ביותר. האופציה השנייה היא כיור למטבח נירוסטה העשוי מפלדת אל חלד, אותו ניתן לנקות בקלות ולהתאים ברז מחומר תואם.

כיור מטבח המשדר יוקרה

שומרים על עיצוב יוקרתי לבית? גם כאן תוכלו לבחור בין שתי אופציות עיקריות. כיור עשוי שיש יכול להיות האופציה הטובה ביותר, למרות מחירו הגבוה (זהו כיור המטבח היקר ביותר שתוכלו לבחור). יתרונו הבולט הוא השתלבותו בקו אחיד עם השיש קוריאן למטבח, ובנוסף, הוא עמיד בפני כתמים וקל מאד לניקוי. אופציה נוספת היא כיור עשוי חרס (למעשה, מדובר בקרמיקה מצופה בחומר עמיד), שאינו נשרט בקלות ומשדר מראה יוקרתי עתיק לבית. החיסרון העיקרי שלו הוא שהוא שביר, במקרה של מכה חזקה. שילוב של ברזים בעיצוב מודרני המשלבים גוונים זהובים ישלים את המראה היוקרתי.