חדר האמבטיה הוא החדר המפנק ביותר בבית או לפחות כזה הוא אמור להיות וכזה אמור להיראות. הדרך הטובה ביותר ליצור מחדר האמבטיה שלכם מקום שעונה על האפשרויות להוריד את מתחי היום יום ולהשתחרר מהלחצים לכמה רגעים באופן מושלם טמון דווקא בפריטים ובפרטים קטנים ביותר שכולם ככולם אינם קשורים לשיפוצים או שיפוצים קיצוניים במערכת חדר השירות הזה.

אחד היתרונות היותר משמעותיים ומהותיים בחדר האמבטיה בא לידי ביטוי באינטימיות שלו ואחת הטעויות היותר בולטות שאנו נוהגים לעשות היא טעות הנייטרליות בה אנו עושים שימוש מלא בחדר האמבטיה.

אחד הנושאים החשובים ביותר בחדר האמבטיה הוא נושא בחירת המשטחים והריצופים, בעת בחירה נכונה ושילוב נכון, נוכל לקבל את אותו עיצוב נקי אותו רובנו מעדיפים בשילוב שינוי קל שיהפוך את המראה המשעמם ליוקרתי ומרשים.

לפניכם הדרכים הטובות ביותר, החסכוניות והמרשימות, למייק אובר מושלם בחדר האמבטיה:

עיצוב שיש אותנטי בחדר האמבט – הפרטים הקטנים שעושים את ההבדל

שיש לחדר האמבט נלקח לאחרונה באופן רציני יותר מאי פעם, המראה הנקי והיוקרתי בחדר האמבטיה מושפע רבות מסוג וסגנון השיש המובחר. לאחרונה, הטרנד המקובל בבחירת שיש לחדר האמבטיה הוא שיש הקוריאן המאופיין בדגמים חלקים ובגוונים בהתאמה אישית. חשוב מאוד להבין כי שיש זה הוא בין הרגישים ביותר ולכן מתאים מאוד לחדר האמבטיה בו השיש מתפקד בעיקר לעיצוב והעשרת מראה החלל, בשונה ממשטחים דומים באזור המטבח למשל.

הגוונים השכיחים ביותר בתחום שיש האמבטיה אותם ניתן לראות במרבים המקרים הם בעיקר הגוונים הבהירים: אפרפרים, צהבהבים וחומים בהירים בסגנון מוחלק כדי להשלים את המראה הכללי של עיצוב הארונות והריצוף.

כך נבחר בריצוף הנכון לחדר האמבטיה בקלות וביעילות

אחרי שהבנו כי על השיש בחדר האמבטיה מוטל התפקיד הבלתי מעורער של החיבור וההתאמה בין הנישות העיצוביות. נוכל לגשת ביתר קלות לעיצוב הריצוף. כאן ניתן לגשת אל המלאכה ולבחור בסגנון מעט מחוספס יותר כחלק מהמראה הקליל שניתן לחדר האמבטיה בזכות ריצוף השיש המיוחד. סגנון תלת מימדי שאינו מוחלק יצור שמץ של ייחודיות תוך הקפדה על השלמת המראה מול הקרמיקה ועיצוב קירות החלל.

חשוב מאוד לשים דגש על ניואנסים כמו מרקמים ולאו דווקא בנושא הצבע. לאחרונה, ניתן להיווכח בבחירות נועזות יותר של ריצוף חדר האמבטיה מבעבר כתוצאה מאותה הבנה על פיה באמצעות שילוב נכון המבוסס על מראה רגוע ניתן לשלב גם עיצובים שבעבר לא התאימו ולא באו בחשבון בעיצוב חדרי אמבטיה, כמו גוונים כהים יותר וריצוף מחוספס.

ארונות ועיצוב מסגרת מראת האמבטיה

עיצוב מסגרת מראה האמבט כמו גם ארונות אמבט דורשים התייחסות מיוחדת. בייחוד בשל המראה הגנרי הכללי במרבית חדרי האמבט. תוכלו לבחור חיתוכים מעניינים ועיצובים שונים יותר מאשר אלה המקובלים או דווקא לתת את הנגיעה באזור מסגרת המראה. במרבית המקרים, רבים נוהגים לבחור במראה צלולה ונטולת מסגרת. עם זאת, בחירה במסגרת היוצרת למשל מראה תלת ממדי כמו מסגרת מנסרה הפוכה תיצור מראה עמוק ועשיר יותר בחדר האמבטיה.

כיצד הופכים מקלחון ליוקרתי ומרשים?

מקלחונים יכולים להראות זולים וחסרי עניין וטעם אבל תוך ביצוע כמה פעולות פשוטות תוכלו להפוך את המקלחון שלכם לבעל מראה עשיר ויוקרתי ביותר. בחירת מדבקות וטפטים עמידים במים, ויצירת פסים מעודנים באזורים התחתוניים ו/או העיליים של המקלחון. שימוש בזכוכית עמידה ומחוסנת, התקנת ראש טוש ומעמד יוקרתי ומעוצב לראש הטוש, בחירת מתקן מעוצב למוצרי ופריטי הרחצה, כולם יצרו מראה ייחודי ומרשים יותר במקלחון.

זאת ועוד, מערכת הברזים במקלחת עצמה ועיצוב הברזים בסגנון "מיושן" יהפכו את המקלחון הפשוט למרשים ונוסטלגי. רעיון אחד לשדרוג ועיצוב הברזים יכול לבוא לידי ביטוי תוך בחירה בברזים בגווני נחושת או אגוז – מראה זה יעניק קונטרה לחדר האמבטיה המודרני.