02 ספט 2018
ספטמבר 2, 2018

איך לשדרג את חדר האמבטיה שלכם?

לקראת החגים הישראלים מאוד אוהבים לעשות שינויים ושדרוגים לבית כאשר אחד מהם זה חדר האמבטיה. חלק רוצים אותו בעיצוב יוקרתי כמו של מלון, חלק מעדיפים עיצוב מרגיע כמו של ספא וישנם אנשים שפשוט רוצים שיהיה מעוצב יפה. אז איך לעשות את זה נכון? הנה כמה טיפים לשדרוג חדר האמבטיה שלכם.

עיצוב חדר האמבטיה בסגנון ספא מרגיע

עיצוב חדר האמבטיה  בסגנון ספא מרגיע מתאים לאנשים שהמקלחת היא יותר מסתם לשטוף את הגוף. איך עושים זאת? אם יש לכם ארון מספיק גבוה גלגלו בו מגבות לפי צבעים, הוציאו תרופות מחדר האמבטיה (הלחות גם ככה מזיקה להן), הוסיפו נרות לריח נעים ואווירה, פזרו סלסלות ושימו בהם אביזרים קטנים כמו עלי איפור, קוצץ ציפורניים וכד'. כל מה שנראה לכם שאפשר למצוא לו מקום יותר טוב מחדר האמבטיה, הוציאו אותו משם. בנוסף לכל אלה ניתן להחליף את ראש המקלחת לראש רחב שבו ניתן לכוון את עוצמת המים ופיזורם- מפנק ביותר. אם החלטתם להחליף גם את האריחים- בחרו אריחים בקו נקי.

עיצוב חדר האמבטיה בסגנון יוקרתי ("כמו במלון")

כדי לעצב את חדר האמבטיה בסגנון יוקרתי, מדובר בשיפוץ קצת יותר משמעותי מהרגיל. הדגש העיקרי יהיה על החלפת הברזים (באמבטיה ובכיור) ליוקרתיים יותר, בעלי מראה אלגנטי בצבעים כמו שחור או זהב. מומלץ להחליף גם את האריחים לצבעים אחרים עם טקסטורות מיוחדות. חברו בין האריחים לרהיטים ובין צבע הקירות לתאורה.

המלצות נוספות

  • עיצוב חדר האמבטיה, כמו גם שאר חדרי הבית, צריך לעסוק לא רק ביופי אלא גם בפרקטיות. חישבו מה הצרכים שלכם ושל משפחתכם בחדר האמבטיה ובהתאם לכך, הוסיפו אביזרים מתאימים ומקמו אותם ואת הרהיטים במקום שהכי מתאים להם. התחשבו גם בילדיכם מבחינת גבהים ומרחקים כך שגם להם יהיה נוח.
  • תאורה: בדרך כלל התאורה הטבעית בחדר האמבטיה היא מצומצמת מאוד ועל כן, בחירת התאורה בה היא חשובה. מקמו תאורה מרכזית חזקה, הוסיפו תאורה ליד המראה כדי שתוכלו לראות טוב את עור הפנים שלכם בזמן איפור או גילוח. דאגו שהתאורה תהיה ממוקמת כך שלא יהיה צל על חצי מהפנים שלכם (עדיף תאורה עליונה מעל המראה).
  • היעזרו במעצב פנים: מומלץ להיעזר במעצב פנים שידע לתכנן את החלל שלכם מחדש לפי הצרכים שלכם ולפי העיצוב שתבקשו. (במקרה של שיפוץ משמעותי בחדר האמבטיה).
  • היעזרו במעצב הום סטיילינג: אם אתם מתכננים רק לעשות "מייקאובר" קטן ולא יודעים איך, מעצב הום סטיילינג יפתור לכם את הבעיה.
  • היכנסו לאתרים של מעצבי פנים או חפשו באינטרנט חדרי אמבטיה מעוצבים ותוכלו לקבל המון רעיונות לעיצוב חדר האמבטיה שלכם.
  • אל תבחרו אריחים מקושקשים מדי (למרות שזה טרנדי), ימאס לכם מהם מאוד מהר והחלפת אריחים זה לא משהו שעושים כל יומיים.