תהליך עיצוב בית חדש או שיפוץ בית נתון, כולל בין היתר גם את עיצוב חדר השירותים בבית. על אף שלכאורה חדר השירותים בבית צריך להיות פונקציונלי וייעודי לצרכיו ותו לא, הרי שכיום, אנשים אשר מצויים בתהליך שיפוץ מאמינים כי חדר השירותים חייב לענות במראהו ובעיצובו על הקו העיצובי של הבית ולהשתלב באופן הרמוני במראה הבית כולו. לכן, מרבית האנשים כיום נותנים את הדעת בעיצוב חדר השירותים שלהם על בחירת האסלה, מיכל ההדחה ועל עיצוב החדר כולו מבחינת המרצפות שבו, האריחים ועוד.

 

על מה חשוב לשים דגש כאשר מעצבים חדר שירותים?

לחדר השירותים ישנו תפקיד חשוב מאוד בכל בית. אולם, אם בעבר היו מקדישים פחות תשומת לב לעיצוב חדר זה, הרי שכיום נותנים את הדעת גם על העיצוב של חדר השירותים, באופן דומיננטי ומשמעותי. ניתן למצוא כיום מגוון אסלות שונות, העשויות מחומרים שונים, בהם ניתן לבחור לכל חדר שירותים כגון: אסלה תלויה או אסלה קבועה, אסלה מחרס או אסלה מחומר אחר. מלבד האסלה, גם מכלי הדחה הם דבר שניתן לבחור כיום הן מבחינת אופן העיצוב שלהם והן מבחינת החומר ממנו הם עשויים. הדבר היחיד הקבוע בכל מיכל אחסון אותו בוחרים הוא שקיימות בו שתי אופציות להורדת מיכל או חצי מיכל, מעבר לכך ניתן לבחור במיכל הדחה גלוי, מיכל הדחה סמוי או מיכל הדחה הקרוי גם: ניאגרה פלסטית. בעוד שלא מעט אנשים בוחרים במיכל הדחה סמוי בכדי שחדר השירותים יהיה אסתטי ויפה יותר, הרי שחשוב לדעת שמיכל הדחה סמוי יהיה יקר יותר להתקנה.

 

כיצד לבחור מיכל הדחה לחדר שירותים?

למיכל הדחה יש תפקיד חשוב מאוד בשירותים עצמם. בעוד שהחוק מחייב שלמיכל הדחה יהיו 2 ידיות המאפשרות הורדה של חצי מיכל או הורדה של מיכל שלם, הרי שניתן לעצב את מיכל ההדחה בכל אופן אשר נראה לכם כמתאים לחדר השירותים שבביתכם. אולם, חשוב שתדעו, שהאופן שבו תעצבו את מיכל ההדחה ישפיע גם על טיפול בבעיות עתידיות אשר יהיו אתו. במידה שתבחרו במיכל הדחה סמוי השקוע בקיר, כל בעיה הכרוכה בתחום האינסטלציה אשר תדרוש את שירותיו של אינסטלטור 24 שעות, תהיה בעיה אשר לאינסטלטור לא יהיה קל להתמודד אתה. לכן, לעיתים עדיף לוותר על האסתטיות שבבחירת מיכל הדחה סמוי ולבחור במיכל הדחה גלוי. כך שאם במקרה תהיה בעיה הכרוכה בנזילה כלשהי ממיכל ההדחה, תוכלו להזמין בכל שעה אינסטלטור אשר יעניק טיפול מידי לבעיה בצורה קלה ונוחה.

לסיכום, מעבר לפן האסתטי והיוקרתי הכרוך במראה מיכל ההדחה, חשוב לבחור אותו גם ובעיקר לפי האיכות שלו והנגישות שלו לטיפול בבעיות הכרוכות בו.