23 אוק 2018
אוקטובר 23, 2018

איך לבחור כיור לחדר הרחצה?

איך לבחור כיור לחדר הרחצה?

חדר הרחצה הוא אחד  החללים המרכזיים בכל בית. על כן, יש גם להתייחס בצורה משמעותית לכל הפריטים המרכיבים אותו. אחד מבין הפריטים החשובים המשפיעים גם על עיצוב החדר הוא הכיור. אם תגיעו לחנויות השונות על מנת לבחור כיור, תוכלו כמעט להתבלבל מכל המבחר המוצע. זאת משום שיש מגוון גדול של סגנונות של כיורים, מכל מיני חומרים, צבעים ועיצובים. המשיכו בקריאת המאמר ותוכלו ללמוד קצת יותר על הכיור המתאים לחדר הרחצה הפרטי שלכם.

צורת הנחת הכיור

יש מספר אופציות להנחת כיור. אלו כוללות הנחת כיור בתוך משטח, הנחת כיור עם משטח אינטגרלי וכיור שאיננו בתוך או עם משטח והוא למעשה עומד בפני עצמו על רגל אחת או מספר רגליים. אם אתם לא בטוחים מהי צורת ההנחה המתאימה, תוכלו תמיד להתייעץ עם מעצב או מעצבת פנים שידעו לכוון אתכם ולומר מה הכי מתאים לחדר הרחצה.

החומר ממנו עשוי הכיור

קיימים כיורי חרס מסורתיים, אליהם מצטרפים גם כיורים מחומרים שונים כמו, קוריאן, שיש, גרניט, רזין, זכוכית ועוד. הכיור שהכי קל לתחזוקה הוא הכיור שעשוי מחרס. אם בחרתם כיור מחומר שאינו חרס, יש לבדוק את הוראות התחזוקה הנדרשות לו.

צבע לכיור

כיורי החרס הם לבנים בדרך כלל. מה שכן, יש כיורים שהינם בעלי צבעוניות וכל מיני דיגומים מיוחדים. אם חדר הרחצה שלכם הוא בגוונים בהירים, אז מומלץ שתבחרו כיור בצבע עז, כך שישמש מעין כתם מעניין בחלל חדר הרחצה. הצבעים המומלצים הם: אדום בוהק, ירוק דשא, שחור ואפילו שילובים של צבעי זהב וכסף.

עיצוב הכיור

אם עד לא מזמן צורות המלבן והעיגול היו הצורות המסורתיות לעיצוב כיורים, כיום אפשר למצוא מגוון דגמים, צורות וגזרות. כך למשל, אפשר למצוא כיורים בצורת ספל קפה, כדור כדורגל ועוד. השמיים הם הגבול. מה שכן, יש לקחת בחשבון שלעיצוב שתבחרו, צריכים להיות גם אלמנטים של פרקטיות. כלומר עליכם להתאים את מבנה הכיור לסוג ולהיקף השימוש בו. יתרה מזאת, עליכם גם להתאים את עיצוב הכיור לעיצוב של חדר הרחצה. כך שהוא ישתלב עם השפה העיצובית שכבר קיימת בחדר. זו יכולה להיות כפרית, עתיקה, מודרנית וכו'.

טיפים לרכישת כיור

רצוי שלא למקם את הכיור מתחת לחלון. מדוע? כי אז לא תוכלו להתקין מראה מעל הכיור. מעבר לכך, שימו לב שאתם לא ממקמים את המראה ויחידת הכיור שלכם מול החלון, כי אז תסבלו מהשתקפות אור השמש על המראה.

אם בחרתם בכיור מונח, יש להתחשב בגובה של הכיור. הכוונה היא שסך כל הגובה של הכיור והארון צריך להיות 80 עד 90 ס"מ בלבד.

אם בחרתם להתקין כיור שקוע, יש להביא את איש השיש, כך שיבצע מדידה מדויקת.

אין לבחור כיור מבלי לבחור את הברז המתאים לו. זאת משום שבחירת הכיור משפיעה על הסוג ומיקומו של הברז.