10 יול 2014
יולי 10, 2014

איך לבחור ברזים לאמבטיה

בחירת ברזים לאמבטיה, כמו בחירה של עוד מגוון רחב של אביזרים לבית, צריכה להתבצע על פי שני שיקולים מרכזיים: עיצוב ופונקציונליות. אל שני השיקולים הללו אפשר להוסיף שיקולים נוספים המותאמים באופן אישי לבית וליושבים בו, כמו למשל שיקולי בטיחות בבית שבו מתגוררים ילדים קטנים, שיקולי נוחות בבית שבו מתגוררים אנשים מבוגרים וכדומה, אבל בסופו של דבר עיצוב ופונקציונליות הם שני השיקולים המרכזיים שיכולים לכלול בתוכם את כל הפרמטרים שמרכיבים תהליך החלטת רכישה של ברזים לאמבטיה.

בחירת ברזים על פי עיצוב

ברמת העיצוב נכנסים כל הפרמטרים האסתטיים של הברז, ולידם גם פרמטרים מגבילי עיצוב. כך למשל, אם יש לכם חדר אמבטיה סטנדרטי ללא עיצוב מיוחד, אין שום משמעות לרכישת ברז גדול, בעל עיצוב חדשני ויוצא דופן, שאולי ייראה אסתטי מאוד לכשעצמו, אך ייצור הרגשה מוזרה בעיצוב הכולל של חדר האמבטיה. פרמטרים מגבילי עיצוב הם פרמטרים המיועדים להתאים את ברז האמבטיה למשתמשים בו. במידה וברשותנו ארונות אמבטיה איכותיים יש להתאים להם ברז וכיור לאמבטיה באותה מידת איכות אם לא יותר. במידה ויש ילדים בבית, לא יהיה נכון לבחור בברז גדול עם פתח יציאה מרובע רחב, מה שהופך אותו לכבד עבור הילדים. לא יהיה נכון לבחור ברז ארוך שבולט מהקיר בצורה חריגה, ויכול לגרום לפציעה של ילדים וכדומה.

בחירת ברזים על פי פונקציונליות

בשיקול הפונקציונלי עליכם להכניס פרמטרים של שימושיות, נוחות, פינוק וכל מה שקשור לחוויית השימוש בברז. כך למשל, תוכלו לבחור בברז הפשוט ביותר עם פתח יציאה תחתון המחובר לקיר, ושפופרת פשוטה בעלת עוצמת זרם אחידה, מה שיכול להתאים להרבה חדרי אמבטיות סטנדרטיים. לחילופין, תוכלו להחליט שאתם רוצים שפופרת עם פתח יציאה רחב, באופן שיוצר זרימה מקיפה יותר של המים על הגוף, יכולת שליטה בעוצמות הזרם, ומצבי עיסוי משתנים, ידית פתיחה דו כיוונית במקום שני ברזים מסתובבים וכדומה.

תהליך הבחירה

כדי לבחור את ברז האמבטיה המתאים לכם ביותר, כדאי תחילה לחשוב עם עצמכם מה חשוב לכם שיאפיין את הברז, ומה חשוב לכם שלא יאפיין אותו. בחשיבה זו הכלילו כאמור, שיקולים של עיצוב, נוחות, שימושיות וגם בטיחות, והגדירו את הברזים הבאים בחשבון, ואת אלו שאינכם מעוניינים בהם בכל מקרה. בהמשך לכך, תוכלו להגיע לחנות הברזים, ומומלץ להגיע לחנות המתמחה בתחום הברזים והאינסטלציה, ולא להסתפק בכלבו לבית. בחנות מתמחה תוכלו להיחשף למגוון רחב הרבה יותר, לאופציות עיצוביות ופונקציונליות מגוונות יותר, ולמצוא את הברז האידיאלי עבורכם, ברז שעונה לכל הקווים המנחים שהגדרתם.

לבחור בראש שקט

בהגעה לחנות ברזים, אתם עשויים להיחשף לעיצובים אטרקטיביים מאוד, לברזים זולים מאוד, ולהמלצות חמות מאנשי המכירות בחנות. באף אחד מאלה אין שום דבר רע, אם כי עליכם להקפיד על כך שאתם נשארים נאמנים לקווים המנחים שקבעתם, ולא מקבלים החלטות אימפולסיביות שאתם עלולים להתחרט עליהן לאחר מכן.