אם אתם עומדים להיכנס לדירה חדשה, יתכן שתגלו שהכל נבנה ועוצב לשביעות רצונכם. יחד עם זאת, כמעט תמיד יש לא מעט מה לשפר כדי שהעיצוב יהיה בדיוק לפי רצונכם, לא "ליד" ולא "בערך". עיצוב דירת קבלן כאשר יודעים בדיוק מה רוצים ולאן שואפים להגיע, יחולל פלאים. והפעם נתמקד בחלל שבו אנו זוכים להיטהר מעמל היום, שבו אנו מתרעננים ומתקלחים ובקיצור – מתחדשים יום אחר יום. איך כדאי לשפץ את האמבטיה בדירה חדשה? להלן כל מה שצריך לדעת.

מחליפים את הברזים

הקבלן מסר לכם את המפתח לדירה החדשה. גיליתם שבסך הכל אתם די מרוצים, אבל יש דברים קטנים שבהחלט תרצו לשפר. מה למשל? במה להתחיל? גם כשאנחנו מדברים על עיצוב דירת קבלן חדשה, תוכלו לגלות עד מהרה שאביזרים כמו ברזים אינם מהסטנדרט הגבוה ביותר. אם זהו המצב גם אצלכם, תשיגו אפקט מרשים אם תתקינו ברזים יותר מעוצבים, יותר יוקרתיים ויותר נעימים לעין. במקלחת תוכלו לשלב מוט מקלחת מעודן יותר, יוקרתי למראה. ראש מקלחת גדול יותר יספק את אלה שאוהבים להרגיש את זרם המים הקולח, וברזי פרח ישדרגו עד מאוד את סביבת הכיור.

ארונית בטעם שלכם

ארון האמבטיה שסיפק לכם הקבלן נראה לכם משעמם? רוצים משהו מרהיב יותר או סטייליסטי יותר? החליפו את הארון לדגם לפי טעמכם והפכו את האמבטיה לחדר בעל אמירה ואופי. אם אתם חובבי המראה העתיק, תוכלו להתהדר בארונית בסגנון מיושן, שלו מגירות בעלות פיתוחים מעודנים ורגליים בעלות קווים מעוגלים. אם אתם מתחברים לחידושים, תוכלו לבחור ארון או ארונית במראה מרחף. אלה הם רהיטים צמודי קיר, ללא רגליים. בחרו גוון המנוגד לצבע הקיר המועדף עליכם – אם הקיר בהיר, בחרו ארונית כהה יותר. אם האריחים באמבטיה כהים, העדיפו ארונית בהירה.

אווררו את האמבטיה

לפעמים הקבלנים מגלים חוסר מעוף כאשר הם מספקים חדרי אמבטיה די משעממים, ואפילו לא מאווררים מספיק. רוצים שיפוץ שבאמת יגרום להרגשה של שינוי אדיר? בררו לגבי אפשרות לפתוח סקיילייט. אם הדבר מתאפשר, תיהנו בכל יום מחדש מכניסה של אור שמש ומאוורור הרבה יותר נעים. אם זה בלתי אפשרי בגלל המיקום של חדר האמבטיה או בשל העיצוב הכללי, התקינו אוורור חזק שיטהר את החדר ויאוורר אותו. כך תמנעו עודף אדים ולחות, תמנעו עובש ותקלו את הנשימה שלכם.

הטאץ' הנכון שלכם

אם המקלחון אינו מוצא חן בעיניכם או שהאמבטיה עצמה איננה לטעמכם, תוכלו כמובן להחליף אותם בדגמים נחשבים ויוקרתיים. אך האם חייבים לנקוט צעד דרסטי כזה כדי להעניק אישיות כובשת ומראה נהדר לחדר הרחצה? לא תמיד ולא בהכרח. אם השקעתם לא מעט בשיפוץ של הדירה שקיבלתם ובשלב זה כל מה שאתם רוצים זה לתת "טאץ'" אחרון משלכם לחדר האמבטיה, אין בעיה. בכמה צעדים קלילים תשלימו את המלאכה.

קודם כל, בחרו מראה מעוצבת בעלת מסגרת מרהיבה. הוסיפו גופי תאורה נאים, במיוחד אם אתם מרגישים שהאמבטיה איננה מוארת דיה. תאורה מרכזית לא בהכרח תספק אתכם. התקינו תאורה יפה גם מעל הכיור ודאגו למחממי מגבות, לפינוק מושלם.