19 פבר 2015
פברואר 19, 2015

איזה ברז מתאים למטבח שלי?

יש הרבה סוגים של ברזים מתוכם ניתן לבחור את הפתרון הדקורטיבי, הפונקציונלי והנוח ביותר עבור המטבח. השאלה איזה ברז מתאים למטבח תלויה בהעדפות האישיות ובמסגרת התקציב. ההבדל בין ברזים למטבח לבין ברזים לחדרי שירותים, מקלחות או חדרי אמבטיה הוא בעיצוב. יחד עם זאת, השימוש בברז במטבח הוא בעל מאפיינים ייחודיים. ברז הוא חלק בלתי נפרד מהמטבח והוא משפיע על הנוחות של פעולות בסיסיות כגון בישול, טיגון, אפייה, ניקיון וכן הלאה. כדאי להשקיע בבחירת הברז המתאים למטבח ולהתרשם מכמה שיותר דוגמאות לפני שמקבלים החלטה.

אפשר לדעת איזה ברז מתאים למטבח באמצעות התאמה לסגנון העיצוב הקיים. ברז תעשייתי עם מראה דרמטי מתאים למטבחים המעוצבים בסגנון מודרני. אלו מטבחים בהם הצבעים השולטים הם אפור, שחור ולבן. עיצוב מטבחים בסגנון מודרני מחייב שימוש בברז דומיננטי ואגרסיבי. מנגד, עיצוב בסגנון עתיק יאפשר בחירה בברזי רטרו. אלו ברזים הנשענים על עיצוב מינימליסטי וקווים נקיים. ברזים מן הסוג הזה מתאפיינים בצללית מעוגלת, קישוטים וידיות פרח או שילוב עם פורצלן וקריסטל.

עיצוב מטבחים לפי סוגי ברזים

סקירה קצרה של סוגי ברזים מגלה דגמים רבים. ברז סוללה מותקן על הקיר ופונה לכיוון הכיור של המטבח, הוא כולל שתי ידיות לוויסות עוצמת המים החמים והקרים והוא שייך לקטגוריה של ברזי מיקסר המערבלים את המים לפני יציאתם מהפיה. סוג נוסף הוא ברז עומד על משטח הפונה גם הוא לכיוון הכיור, אך בו יש ידית אחת. ברז נשלף יכול להתאים למטבח ולחדרים אחרים היות והוא כולל צינור נשלף. הצינור מאפשר שליטה טובה יותר בעת בישול או ניקיון באזור הכיור.

יש ברזים המיוצרים תוך התאמה לסגנון העיצוב הקלאסי. עיצוב מטבחים בסגנון כפרי וקלאסי מחייב שימוש בברז שמרני. ידיות מסוג רוזטה וידיות לשון מדגישות את היופי המסורתי של הברז הזה ואת הייחודיות שלו על רקע המטבח.

מאילו חומרי גלם מייצרים ברזים?

יש בעלי מטבחים הבוחרים ברזים לפי חומרי גלם. את הברזים ניתן לחלק לחומרי פלסטי או לחומרי מתכת. ברזי המתכת עמידים יותר מהפלסטיק, אך מחירם גבוה יחסית. ברזי מתכת מורכבים משילוב בין נחושת ואבץ והם עוברים תהליכי גימור שונים לאחר היציקה. יש גם ברזים עם גימור ניקל מוברש או כרום. אלו הגימורים הנפוצים שמתאימים לעיצוב מטבחים מודרניים ומסורתיים. עם זאת, ניתן למצוא לא מעט דגמי ברזים עם גימורי נחושת.

מכל האמור לעיל ניתן להבין עד כמה חשוב להשקיע בבחירת ברזים. ברז הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר במטבח. יש לו תפקיד אסתטי ודקורטיבי וגם משמעות מעשית. השימוש בברז משותף לכל בני הבית והוא אחראי על איכות החיים. ברז ברמה גבוהה יכול להחזיק מעמד לאורך שנים ולחסוך הוצאות מיותרות.