שיפוץ חדר האמבטיה מאפשר לא רק להקנות לו מראה חדש ורענן, אלא גם לשפר אותו ולמנוע בעיות עתידיות. בחדר הייחודי הזה נוצרת לחות רבה אשר עלולה לחלחל לתשתיות ולהרוס אותן, ולכן חשוב לבצע איטום חדרים רטובים בכל פעם שאתם מבצעים שיפוץ כללי בחדר האמבטיה שלכם.

איטום נכון בחדרי האמבטיה – מדוע הוא חשוב כל כך?

עבור אנשים רבים, איטום לחדרי אמבטיה מהווה משימה פשוטה כביכול שהם יכולים לבצע בכוחות עצמם. למרות הדעה הרווחת הזו, איטום מהווה עבודה סבוכה יותר ממה שחושבים, בייחוד אם יש צורך לבצע אטימת כיור, אטימת מקלחון, איטום קרמיקה וריצוף, וכל עבודת איטום אחרת.

אם לא מבצעים איטום בצורה נכונה, כלומר באופן שמכסה על חלל וחריץ שמים יכולים לחדור דרכו, פוגמים הן במראה של החדר הרטוב, והן בתשתיות שלו. לכן, לפני כל איטום שירותים, או כל משימת איטום בחדרי האמבטיה בביתכם, חשוב שלכל הפחות תתייעצו עם איש מקצוע שיוכל לעשות את העבודה עבורכם, או לייעץ לכם כיצד לעשות אותה בצורה נכונה בכוחות עצמכם.

כיצד מבצעים איטום לחדרי אמבטיה?

איטום של אזורים שונים בחלל חדר האמבטיה מתבצעת באופן דומה, וחשוב להקפיד על כל השלבים כאשר מבצעים איטום חדרים רטובים מכל סוג שהוא:

  1. ניקוי פני השטח – אבק, חתיכות של לכלוך, צבע וגורמים אחרים מפריעים לחומרי האיטום להיצמד למשטחים, ולכן חשוב לנקות אותם באופן יסודי. בצעו ניקוי יבש ורטוב למשטחים שאתם עתידים לאטום, וחכו לייבוש מוחלט עד שתתחילו את תהליך האיטום.
  2. יצירת סף הפרדה – יצירת סף הפרדה פירושה ליצור חלק אשר מפריד בין חדר האמבטיה לשאר החלקים בבית. בשלב הזה חשוב לבצע יישום רולקה (עיגול פינות) כדי למנוע רטיבות באזורים בעייתיים בחדר האמבטיה.
  3. יישום חומרי האיטום – תחילה, עליכם לבחור את חומרי האיטום הנכונים למשימה שעומדת בפניכם. לאחר מכן, יש להכין את חומר האיטום על פי ההוראות המצוינות על גביי האריזה שלו (אם אכן יש צורך בהכנה מוקדמת) ולמרוח שכבה ראשונה על גביי המשטח. לאחר מכן, מומלץ לחכות יממה ולמרוח שכבת איטום שנייה כדי לוודא שנעשה איטום יסודי.

איטום חדרים רטובים מהווה חלק חיוני בשיפוץ חדרי אמבטיה ושירותים, ואסור לפסוח עליו בשום פנים ואופן. על מנת לוודא שהאיטום נעשה באופן מדויק ויסודי, מומלץ שתתייעצו עם אנשי מקצוע שיוכלו לספק לכם את הכלים הנכונים לעבודות מהסוג הזה, ולאפשר לכם ליהנות מחדר מרגיע ונעים במיוחד.